آیت‌ الله علوی گرگانی: راه حلال را در بانکداری پیشه نکرده‌ایم

1
http://reba.ir/?p=2172

به گزارش خبرگزاری اهل‌بیت(ع) ـ ابنا ـ «آیت الله العظمی سید محمد علوی گرگانی» ظهر دوشنبه در دیدار با مدیرکل امور شعب موسسه مالی و اعتباری مهر استان قم با تاکید بر اینکه در نظام اسلامی همه امور باید اسلامی شود اضافه کرد: تصرف در اموال عمومی و سرمایه‌های مردم یکی از موضوعات بسیار مهم و مسئولیت آور است که آیات و روایات زیادی درباره آن وجود دارد.

وی با بیان اینکه مسئولیت بسیار سنگینی برعهده مسئولان بانکی کشور وجود دارد اظهار داشت: اهمیت مسائل مالی آنقدر زیاد است که پیامبر و ائمه همواره نسبت به آن تاکید زیادی داشتند و ابتدا می‌فرمودند الفقه ثم المتجر؛ ابتدا حکم شرعی را یاد بگیرید و بعد تجارت کنید.

استاد حوزه علمیه قم بیان داشت: مسائل مالی جذبه و کشش زیادی دارد و از این رو برای انسان خطرناک است و اگر انسان مرتکب بی دقتی شود در لبه پرتگاه قرار می گیرد.

وی با اشاره به آیاتی از قرآن با بیان اینکه قرآن کریم ربا را در حکم محاربه و جنگ با خدا می داند اظهار داشت: شما مسئولان بانکی باید مراقب باشید تصدی اموال مردم موجب نشود تا این اموال به طریق نادرستی مورد استفاده قرار گیرد.

اهتمام مراجع به حل مشکلات بانکی

آیت الله علوی گرگانی با اشاره به اهتمام مراجع و رهبر معظم انقلاب اسلامی برای اسلامی شدن امور بانکی گفت: مهمترین مشکل در بانکداری ما این است که راه حلال را در پیش نگرفته ایم.

وی دریافت دیرکرد وام را از مشکلات سیستم بانکی دانست و تاکید کرد: این موضوع باعث می شود تا بسیاری از خانواده‌ها دچار مشکل شوند.

تاکید بر حذف ربا

این مرجع تقلید با تأکید بر حذف ربا از سیستم بانکی کشور تأکید کرد: این گناه بسیار بزرگی است و قرآن آن را در حکم جنگ با خدا می‌داند.

وی در پایان بیان داشت: مسئولان و کارکنان بانک‌های کشور باید در به دست آوردن مال و صرف آن بسیار مراقب باشند تا موجب نارضایتی خدا نشود.

منبع: پایگاه خبری تحلیل اهل بیت علیه السلام

1
دیدگاه شما چیست؟

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
آذرنوش Recent comment authors
  Subscribe  
جدیدترین قدیمی‌ترین بالاترین رای
اطلاع‌رسانی
آذرنوش
مهمان
آذرنوش

برخی از مسئولین بانک‌ها (بانک… با شعار تغییر را احساس کنیم!) و به بهانه صرفه جوئی در هزینه، اکثر مدیران و کارکنان اداره وصول مطالبات معوق خود را کاهش داده و در اصل اداره را غیرفعال و منحل کردند؛شرکت‌های شرخری… مشاهده ادامه نظر »