آیت الله نوری همدانی: سود بالای بانکی، ربا است

2
http://reba.ir/?p=11722

آیت‌الله حسین نوری همدانی امشب در دیدار با مدیرعامل پست‌بانک کشور، دین اسلام را دینی اجتماعی دانست و با تاکید بر اهمیت ویژه اسلام به خدمات اجتماعی گفت: هر قدمی که در راستای فضیلت اسلام و ثواب برداشته شود در نامه اعمال انسان درج می‌شود.

وی، اهمیت برداشتن بار و زحمت از دوش مردم را متذکر شد و با اشاره به تفاوت بانک در اسلام و کشورهای اروپایی خاطرنشان کرد: در اروپا بانک‌ها با تکیه بر ربا به مردم تسهیلات می‌دهند و روزبه روز قدرتمندتر می‌شود و اقتصاد را در اختیار می‌گیرند.

این مرجع تقلید با تأکید بر اینکه در غرب، دولت‌ها را بانکداران به وجود می‌آورند، اضافه کرد: بانکداران در کشورهای اروپایی نقش مهمی در اقتصاد دارند، اما در اسلام بر حل مشکلات مردم در بانک‌ها تاکید شده است و بانک باید در خدمت مردم و تسهیل کننده تولید باشد.

آیت‌الله نوری همدانی با تأکید بر اینکه دیرکرد در اسلام حرام است، افزود: سود بالای بانکی در اسلام ربا محسوب می‌شود و تاکید اسلام بر این است که پول در مقابل کار باشد نه اینکه پول در مقابل پول.

وی، خدمت به مردم را عبادت دانست و تصریح کرد: باید نگاه مسؤولان به خدمت اینگونه باشد و سعی کنند در این مسیر توفیقات بیشتری کسب کنند.

منبع: خبرگزاری فارس

انتهای پیام

2
دیدگاه شما چیست؟

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
یک دانشجوی دیگریک دانشجو Recent comment authors
  Subscribe  
جدیدترین قدیمی‌ترین بالاترین رای
اطلاع‌رسانی
یک دانشجو
مهمان
یک دانشجو

سلام ربا تعریف خاص خودش رو داره و بالا بودن سود بانکی ربا محسوب نمیشه بلکه سود مشروط در قرار داد قرض رباست و فکر میکنم ایت الله منظور دیگه ای داشتن که بصورت مناسبی بازتاب داده نشده

یک دانشجوی دیگر
مهمان
یک دانشجوی دیگر

ببخشید، ولی فکر میکنم ایشون مسائل فقهی رو از ما بهتر بدونن.