اگر مدیران بانک‌ها دیرکرد نگیرند، مجاهدت بزرگی را انجام داده‌اند

1
http://reba.ir/?p=3102
آیت‌الله علوی گرگانی

آیت الله العظمی علوی گرگانی ظهر امروز در دیدار با مدیران بانک مهر اقتصاد استان قم با اشاره به ضرورت رعایت تقوا اظهار کردند: خداوند همه مومنان را به تقوا دعوت کرده است و انسان باید از آغاز زندگی تا زمان مرگ در چارچوب تقوا عمل کند تا رستگار شود.

ایشان با اشاره به مسئله ربا گفتند: یکی از جنبه‌های تقوای بانک داری، مسئله ربا است و مدیران بانک‌ها باید دقت داشته باشند که در مال مردم ربا نشود و اهل بیت(ع) بر روی نگرفتن ربا تاکید زیادی داشتند.Ayt.alavi

این مرجع تقلید اضافه کردند: قرآن ربا را جنگ با خدا دانسته است که چنین تعبیر سنگینی درباره گناهان کبیره دیگر نیامده است و باید راه ربا بسته شود.

آیت الله علوی گرگانی گرفتن دیر کرد را درست ندانسته و افزودند: اگر مدیران بانک‌ها دیرکرد نگیرند، مجاهدت بزرگی را انجام داده‌اند و برخی از بانک حتی از سود وام‌ها نیز سود می‌گیرند و مقداری بیشتر از مبلغ مشخص شده را از مشتریان می‌گیرند.

استاد برجسته حوزه علمیه قم با اشاره به انتظارات از نظام جمهوری اسلامی اظهار کردند: من بارها به مسئولان نظام جمهوری اسلامی توصیه کرده‌ام که موارد خلاف اسلام کنار گذاشته شود و عملکردهای بانک‌ها براساس شرع باشد که ما این انتظار را از مسئولان یک نظام اسلامی داریم.

ایشان با اشاره به ضرورت وجود الگوی مناسب در بانکداری گفتند: بانک مهر اقتصاد باید الگویی برای دیگر بانک‌ها شود و مسئله دیرکرد را کنار بگذارید که با کنارگذاشتن این مسئله خدمت بزرگی را به مردم انجام می‌دهید.

آیت الله علوی گرگانی تصریح کردند: برای جذب بهتر مشتریان باید بر روی برخورد کارمندان توجه کنید و باید کارمندانی خوش برخورد و خوش گفتار در مجموعهٔ بانکی شما به کار گرفته شود.

منبع: ابنا

1
دیدگاه شما چیست؟

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
علی Recent comment authors
  Subscribe  
جدیدترین قدیمی‌ترین بالاترین رای
اطلاع‌رسانی
علی
مهمان
علی

خداوند خیر دنیا و آخرت را به کسی که این وبسایت رو راه اندازی کرده بدهد.