دادستان بافت: بازداشت تعدادی ربا خوار در بافت/ ربا؛ برهم زننده نظم اجتماعی است

0
http://reba.ir/?p=9787
دادستان عمومی و انقلاب شهرستان بافت گفت: دو بنگاه معاملات ملکی رباخوار در این شهرستان براساس ضوابط و مقررات قانونی پلمپ شد.
 
 
به گزارش روابط عمومی دادگستری استان کرمان، دادستان بافت گفت: طی یکسری اقدامات اطلاعاتی اکثر رباخواران عمده شهرستان بافت شناسایی و اقدامات تعقیبی علیه آنان آغاز شد.

وی افزود: در این راستا تعدادی بازداشت شدند و تعقیب دیگر متهمان به صورت ویژه ادامه دارد و در حال حاضر دو بنگاه املاک متخلف براساس ضوابط و مقررات قانونی پلمپ شده اند.

وی بیان کرد: با توجه به وصول گزارش ها و نیز شکایت های متعدد مبنی بر انجام معاملات ربوی گسترده در تعدادی از بنگاه های معاملات شهرستان بافت، موضوع به عنوان یکی از جرایم علیه امنیت اقتصادی جامعه در دستور کار دادستانی شهرستان بافت قرار گرفت.

دادستان بافت گفت: سیاست دستگاه قضایی برخورد همه جانبه با تمامی جرایم به ویژه جرایم اقتصادی جامعه است که به فضل الهی و با دعای خیر مردم به این هدف خواهیم رسید.

نیک ورز گفت: یکی از موثرترین عواملی که نقش بسیار مهمی در پیشگیری از چنین جرایمی دارد احساس مسئولیت و قاطعیت مسئولان، ناظران و متصدیانی است که وظیفه نظارت بر واحدهای صنفی را بر عهده دارند.

وی افزود: جای بسی تأسف است شخصی که سال های متمادی اشتهار به رباخواری دارد، بدون هیچ محدودیتی به فعالیت صنفی نامشروع خود ادامه دهد

 
منبع: تابناک
 
انتهای پیام/

دیدگاه شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر می‌گذارد

اطلاع‌رسانی
avatar
wpDiscuz