رییس بانک مرکزی خود حساب بانکی ندارد؟ چرا؟!

4
http://reba.ir/?p=3063

مرتضی حیدری در برنامه تلویزیونی پایش در تاریخ ۱۹/۶/۱۳۹۱ به ذکر یک خاطره از ابراهیم شیبانی، رییس کل اسبق بانک مرکزی می پردازد.

 
حیدری گفت: « آقای شیبانی (رئیس کل بانک مرکزی دوران اصلاحات) به من گفته بود که پول در بانک های ایران نمی گذارد (در بانک حساب ندارد) چرا که اعتقاد دارد سیستم بانکی ایران به دلیل ربوی بودن شبهه ناک است. این موضوع را  خصوصی گفتند و وقتی آن را رسانه ای کردم از من گلایه کرد. » او در ادامه به این نکته اشاره کرد که دیگر چند سالی از پایان ریاست شیبانی در راس بانک مرکزی می گذرد و تکرار دوباره آن ایرادی ندارد. 

نکته: آقای شیبانی به خاطر ربوی بودن در بانک حساب نداشت چطور خودش رئیس نهادی بود که به مردم ربا می داد؟؟!!. این یک تناقض بزرگ است.اگر بانک ربوی است پس چرا آن را مدیریت می کرد؟؟!! 

وقتی رئیس بانک مرکزی کشور می گوید بانکداری ربوی است چرا عده اصرار دارند این حرف را نادیده بگیرند؟؟!! وقتی مراجع تقلید به صراحت می گویند ۸۰ % اقتصاد کشور دچار رباست چرا شعار بانکداری اسلامی می دهند؟؟!! در این جا باید گفت چرا مسئولان ما که می دانند سیستم بانکداری ما ربوی است جلوی آن را نمی گیرند؟ و چرا قانون بانکداری بدون ربا در کشور اجرایی نمی شود؟!!! 

منبع: اقتصاد اسلامی

دیدگاه شما چیست؟

4 دیدگاه برای "رییس بانک مرکزی خود حساب بانکی ندارد؟ چرا؟!"

اطلاع‌رسانی
avatar
مرتب‌سازی بر اساس:   جدیدترین | قدیمی‌ترین | بالاترین رای
علی
مهمان

فیلم خاطره گویی مجری از رئیس بانک مرکزی دکتر شیبانی
http://www.aparat.com/v/qvMeG

سعید
مهمان
سلام.لطفا در صورت امکان مستند تاریخچه بانکداری و اقتصاد ربوی(ساخته نایل فرگوسن)را ترجمه و با زیر نویس در سایت قرار دهید.اینکه یک فردی از غرب،به نابودی اقتصاد ربوی با سند و مدرک اذعان دارد به شدت روی افکار عمومی تاثیر… مشاهده ادامه نظر »
لنگرودی
مهمان

ربا مهم ترین عامل طولانی شدن غیبت امام زمان

ذبیح اله فقیه عبدالهی
مهمان

به نام خدای بزرگــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ که برائت می جویم از همه کسانی که او را به جنگ می خوانند…

سوال شما جوابی بسیار واضح دارد بانک ها سرمایه پشتوانه بسیاری از نهادها و سازمان ها؟!

wpDiscuz