نوبخت: بانک‌ها نه تنها سود دریافت نمی‌کنند بلکه نمی‌توانند اصل سپرده را هم دریافت کنند!

5
http://reba.ir/?p=10329

سخنگوی دولت در پاسخ به انتقادات به بانک‌ها اعلام کرد که بانک‌ها به علت افزایش مطالبات وضعیت خوبی ندارند و به کمک احتیاج دارند.

محمد باقر نوبخت در برنامه گفتگوی ویژه خبری در پاسخ به این پرسش که آیا می‌شود نظام بانکی را به‌خاطر نرخ سود واقعی مورد انتقاد قرار داد که انگیزه تولید را کور کرده است، گفت: باید به نظام بانکی در جهت اصلاح کمک کرد.

نوبخت اظهار کرد: اکنون بانک‌ها نه‌تنها سود تسهیلات را دریافت نمی‌کنند بلکه در برخی موارد به‌علت مطالبات معوق نمی‌توانند اصل آن را هم دریافت کنند بنابراین باید به نظام بانکی کمک کنیم تا مطالبات معوقه را دریافت کند.

وی با اشاره به اینکه دولت، یکی از بدهکاران معوقات بانکی است اضافه کرد: تلاش می‌کنیم بدهی‌های دولت را تسویه کنیم و سرمایه بانک‌ها را افزایش دهیم.

نوبخت گفت: باید بانک‌های ما اعتبار لازم را داشته باشند تا بانک‌های خارجی با آنها معامله کنند.

وی تأکید کرد: باید به بانک‌ها کمک کنیم، به همین علت تبصره‌های ۱۹ و ۲۰ در قانون بودجه آمد اما متأسفانه هر دو تبصره که به نظام بانکی ما و تسویه بدهی دولت به نظام بانکی کمک می‌کرد حذف شدند.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور افزود: امیدواریم در مجلس دهم بتوانیم نظام بانکی را اصلاح کنیم تا قدرت لازم را برای ارائه تسهیلات داشته باشد.

نوبخت با ابراز نارضایتی از نوع تعامل نظام بانکی با بخش تولید گفت: دولت باید به نظام بانکی کمک کند تا خواسته‌ها و رضایت تولیدکنندگان فراهم شود و تسهیلات به‌آسانی و با قیمت ارزان در اختیار آنان قرار گیرد و تولیدات داخل در عرصه صادرات، رقابتی شود.

وی افزود: بانک مرکزی به نقاط ضعف و قوت نظام بانکی آگاه است.

برای مشاهده متن کامل اظهارات نوبخت در برنامه گفتگوی ویژه خبری اینجا را کلیک کنید

منبع: بانک مردم

دیدگاه شما چیست؟

5 دیدگاه برای "نوبخت: بانک‌ها نه تنها سود دریافت نمی‌کنند بلکه نمی‌توانند اصل سپرده را هم دریافت کنند!"

اطلاع‌رسانی
avatar
مرتب‌سازی بر اساس:   جدیدترین | قدیمی‌ترین | بالاترین رای
حسینی محمد
مهمان
بسم الله الرحمن الرحیم – اللهم العن آکلی الربا ومحامیهم من الاولین والآخرین الی یوم القیمه – با سپاس از دست اندرکاران وزحمتکشان سایت امام زمان (عج) پسندانه – جناب دکتر مگر میشه دولت/موسسه /بانک ربا خور رسمی تندترین شدید… مشاهده ادامه نظر »
وحید
مهمان
ممکن است…. شاید واقعا بانک‌ها از این تجارت ضرر می‌کنند. ولی نکته اصلی اینجاست که صرف سودده بودن تجارت، آن را به ربا تبدیل نمی‌کند و صرف ضررده بودن ربا، آن را حلال نمی‌کند. اشکالاتی وجود دارد که از طرف… مشاهده ادامه نظر »
خادم
سردبیر سایت

البته کاهش ارزش پول هم تقصیر خود بانک‌هاست.
لطفا سوالات متدوال را مطالعه بفرمایید.

معلم
مهمان
نوبخت: بانک‌ها نه تنها سود تسهیلات دریافت نمی‌کنند بلکه در برخی موارد نمی‌توانند اصل آن را هم دریافت کنند بنابراین باید به نظام بانکی کمک کنیم تا مطالبات معوقه را دریافت کند.http://bankemardom.ir/1395/03/07/25815/ ۱۳۹۵/۰۳/۰۷ http://reba.ir/ *** ایشان هیچ اشاره ای به… مشاهده ادامه نظر »
معلم
مهمان
نوبخت اظهار کرد: اکنون بانک‌ها نه‌تنها سود تسهیلات را دریافت نمی‌کنند بلکه در برخی موارد به‌علت مطالبات معوق نمی‌توانند اصل آن را هم دریافت کنند بنابراین باید به نظام بانکی کمک کنیم تا مطالبات معوقه را دریافت کند. *** ایشان… مشاهده ادامه نظر »
wpDiscuz