تاریخچه شکل گیری

بسم الله الرحمن الرحیم

نهضت سایبری مبارزه با ربا در سال ۱۳۸۶ توسط آقای محمدهادی بیات و جمعی از دوستان دغدغه‌مند ایجاد شد که با ایجاد گردهمایی‌هایی در شهر اراک و تبلیغات میدانی شروع خوبی داشت. اما در همین حین بعضی از بانک‌ها که اصرار فراوانی بر مسکوت ماندن این قضیه داشتند. با کارشکنی‌های علنی و غیرعلنی منجر به کندی روند این جنبش گردیدند. در نهایت با فراز و نشیب های بسیار و چندین بار هک شدن وب‌سایت‌ جنبش افول کرده و برای چند سالی مسکوت ماند.

جنبش ممانعت از جنگ با خدا در شهریور ماه ۱۳۹۱ در پی صحبت‌های استاد حسن عباسی پیرامون شورش علیه طمع در سری کلاسهای کلبه کرامت و اطلاع یافتن از فرمایش امام خامنه ای در مورد نظام سازی مبتنی بر اسلام که یکی از برکات آن حذف ربا و حل معضل بانک‌داری خواهد بود و همچنین اظهار نظر آیت الله لگوی جنبش ممانعت از جنگ با خدا ضد رباجوادی آملی مبنی بر ربوی بودن بیش از ۸۰% اقتصاد در دیدار با رییس مجلس شکل گرفت. این جنبش ابتدا با کمک جبهه وبلاگی غدیر و شخص سرکار خانم موسوی به عنوان یک جنبش اعلام موجودیت کرده و پس از گسترش کار با تهیه وبلاگی برای جمع‌آوری مطالب بطور مستقل شروع به کار کرد. پس از جمع‌آوری تمامی مواضع پیرامون این وضع اسفناک آنها را در قالب یک کتاب ۲۷۰ صفحه به چاپ رسانید. در ادامه با گسترش کار و آشنایی با نهضت سایبری ربا با این نهضت تجمیع شده و اکنون با امید بیشتری به کار خود ادامه میدهد.

از همه دوستان و علاقه مندان دعوت میشود تا با همکاری در بخش های مختلف این جنبش، به تسریع روند آن کمک کنند.علاقه مندان میتوانند از قسمت ارتباط با ما تماس حاصل فرمایند.

با احترام
جنبش ممانعت از جنگ با خدا
 Http://Reba.ir