مسئولینمواضع

امام جمعه موقت فرمهین: هیچ یک از گناهان کبیره، شراب خواری،زنا و ظلم به اندازه گناه رباخواری بزرگ نیست

حجت الاسلام نعمتی نیا، امام جمعه موقت فرمهین در خطبه های نمازجمعه این هفته با اشاره به غنیمت شماردن فرصت ماه رمضان گفت: ماه خدا فرا رسیده است؛ جا دارد که بیش‏ترین استفاده را از این ماه کنیم، نگذارید لحظه ه‏ای از این ماه مبارک به هدر رود.
 
امام جمعه موقت فرمهین با اشاره به اینکه جامعه ربا خواری  از رحمت و لطف خداوند محروم است، بیان کرد: در قرآن کریم هیچ یک از گناهان کبیره از جمله، شراب خواری، زنا و ظلم  که سبب غضب خداوند و آتش سوزان جهنم می شوند به اندازه گناه ربا خواری بزرگ معرفی نشده است.
 
وی خاطر گفت: ربا نظام اقتصادی جامعه را از مسیر اسلامی و فطری خارج می کند و روابط ظالمانه‌ای را در جامعه حاکم می سازد و در نتیجه رکورد اقتصادی، و فساد و گرانی و بیکاری که ریشه بسیاری از مفاسد است را به وجود می آورد.
 
نعمتی نیا با اشاره به حمایت از سرمایه گذاری برای اشتغالزایی در شهرستان خاطرنشان کرد: حمایت از سرمایه گذار و تسهیل کردن شرایط سرمایه گذاری با وحدت و یکپارچگی مردم و مسئولان در شهرستان ایجاد می شود و همه ی باید برای تحقق این سرمایه گذاری دست به دست هم دهیم تا مشکل بیکاری و اشتغال جوانان حل شود.
 
وی افزود: در این ماه سرنوشت یک ساله، بلکه سرنوشت تمام عمر تعیین می‏ شود، هشیار باشیم، مبادا ساعتی بی‏ انگیزه، بی‏ توجه و بی‏ هدف بگذرد و از عیدی و جایزه الهی در روز عید فطر محروم بمانیم که هیچ زیانی از آن سخت‏تر و زیان‏بارتر نیست.
 
نعمتی نیابا اشاره به اینکه ماه رمضان بهترین فرصت برای نزدیک شدن به درگاه الهی است، اظهار کرد: در این ماه خودسازی درهای بهشت بر روی مومنان گشوده می‏ شود و درهای جهنم بسته می ‏شود، در این ماه پربرکت ، چنان که در روایات آمده است بهشت را زینت می‏ دهند و پاداش کارهای خیر و عبادت ها و راز و نیازها دوبرابر می شود.
 
امام جمعه موقت فرمهین گفت: از برکات این ماه که بر کشور اسلامی ما حاکم می شود که همگان با شوق در صدد اندوختن توشه معنوی و ذخیره آخرت خود می شوند و این جای شکر دارد.  
 
وی با اشاره به روزه داری در روز های گرم افزود: چند سالی است که این ماه مبارک و این مهمانی زیبا با فصل گرما و روزهای داغ تابستان مقارن می‌شود، در روایات در خصوص روزه‌داری در هوای گرم و اجر و پاداش آن سخن گفته شده و روزه داری در هوای گرم جهاد است، خداوند نیز هوای مجاهد در راه خود را دارد و قوت،‌ انرژی، صبر و عنایت خود را شامل حال او می‌کند.
 
نعمتی نیا با بیان اینکه یکی از اسباب آمرزش انسان روزه‌داری به ویژه روزه گرفتن در هوای گرم است، گفت: پیامبر خدا (ص) فرمود؛ « خوشا به حال کسی که برای خدا گرسنگی و تشنگی می‌کشد».
 
امام جمعه موقت فرمهین با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری  افزود:  اهمیت فضای مجازی به اندازه اهمیت انقلاب اسلامی است، کمتر پیش می آید که رهبر معظم انقلاب اهمیت مسئله ای را برابر با اهمیت انقلاب اسلامی بدانند و این اهمیت مسئله را نشان می دهد.
 
وی با بیان اینکه رشد روز‌افزون تکنولوژی خواه‌ناخواه زندگی واقعی ما را با دنیای مجازی گره زده است. اظهار کرد: باید چنین شبکه‌هایی مدیریت شود و همچنین هویت فرهنگی کشور خود را تقویت کنیم تا در استفاده از تکنولوژی‌ها، گامی مثبت برداشته و عوارض آن را بشناسیم.
 
نعمتی نیا استکبار ستیزی، ولایت مداری، اخلاص، حرکت در مسیر آرمان ها امام(ره) و شهدا، دفاع از ارزش ها را از شاخصه های انقلابی بودن برشمرد و گفت: اگر روحیه انقلابی گری در مردم و مسئولین تضعیف شود، دشمن به اهداف خود دست می یابد.
 
 
انتهای پیام/
برچسب ها

دیدگاه شما چیست؟

avatar

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

  Subscribe  
Notify of
دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن