مطالبه امام خامنه‌ای برای حل مشکل ربا از فقه

4
http://reba.ir/?p=507

سالروز بینات ارزشمند امام خامنه‌ای را پیرامون موضوع بانکداری گرامی میداریم.متن سخنان ایشان بدین شرح است:

 ………در عین حال مسائل جدیدى وجود دارد. در زمینه‌ى اقتصاد، مسائل تازه‌اى وجود دارد. مثلاً ما بانکدارى اسلامى را به وجود آورده‌ایم. امروز مسائل تازه‌اى در زمینه‌ى پول و بانکدارى وجود دارد؛ اینها را بایستى حل کرد؛ باید اینها را در بانکدارى اسلامى – بانکدارى بدون ربا – دید. کى باید اینها را انجام بدهد؟ فقه متکفل این چیزهاست. البته من همین‌جا عرض بکنم که نیاز ما به کرسى‌هاى بحث آزاد فقهى در حوزه‌ى قم – که مهمترین حوزه‌هاست – برآورده نشده است.

من این را الان اینجا عرض میکنم – آقایانى هم از قم اینجا تشریف دارید – این نیاز برآورده نشده. در قم باید درسهاى خارجِ استدلالىِ قوى‌اى مخصوص فقه حکومتى وجود داشته باشد تا مسائل جدید حکومتى و چالشهائى را که بر سر راه حکومت قرار میگیرد و مسائل نو به نو را که هى براى ما دارد پیش مى‌آید، از لحاظ فقهى مشخص کنند، روشن کنند، بحث کنند، بحثهاى متین فقهى انجام بگیرد؛ بعد این بحثها مى‌آید دست روشنفکران و نخبگان گوناگون دانشگاهى و غیر دانشگاهى، اینها را به فرآورده‌هائى تبدیل میکنند که براى افکار عموم، براى افکار دانشجویان، براى افکار ملتهاى دیگر قابل استفاده است. این کار بایستى انجام بگیرد، ما این را لازم داریم. محصول این کاوشهاى عالمانه میتواند در معرض استفاده‌ى ملتها و نخبگان دیگر کشورها هم قرار بگیرد.

هم چنین سالروز شهادت مظلومانه شهدای ۱۷ شهریور سال ۵۷ در میدان ژاله تهران به دست عوامل رژیم ستم شاهی را گرامی میداریم. راهشان پر رهرو باد.

منبع: خامنه ای.آی‌آر

 

khamenei-khobregan-howzeh-reba-bank

دیدگاه شما چیست؟

4 دیدگاه برای "مطالبه امام خامنه‌ای برای حل مشکل ربا از فقه"

اطلاع‌رسانی
avatar
مرتب‌سازی بر اساس:   جدیدترین | قدیمی‌ترین | بالاترین رای
مهیات
مهمان

سلام
حرکت زیبایی است خداوند به شما توفیق روزافزون دهد
پدرم در قید حیات نیستنداما یک انسان بصیر بودن و درحالیکه سواد نداشتند واز همون ابتدا به ما میگفتند :هیچ گاه از بانک وام نگیرید .

wpDiscuz