با توجه به تغییر قالب سایت و تغییراتی در بخش های گوناگون، مشکلاتی در بخش های گوناگون بوجود آمده که در حال رفع این مشکلات و بازسازی بخش های آسیب دیده هستیم. از شکیبایی شما متشکریم.

نظام اقتصادی ربوی به مقصد نمی‌رسد

گروه سیاسی و اجتماعی: آیت‌الله العظمی جوادی آملی با تأکید بر این که بر اساس فلسفه الهی آنچه در حیطه اختیار بشر قرار گرفته است راه‌شناسی و قانون‌شناسی است، عنوان کردند: نظام کنونی بانکداری نظام اقتصادی ربوی و مخبطانه است و نظام مخبطانه به مقصد نمی‌رسد.

به گزارش خبرگزاری قرآنی ایران(ایکنا) شعبه قم، آیت‌الله العظمی عبدالله جوادی آملی ۲۵ خردادماه در دیدار علی لاریجانی، رئیس مجلس نهم با بیان اینکه غیر از خداوند هیچ قانونگذار دیگری نداریم تصریح کرد: بر اساس فلسفه الهی آنچه در حیطه اختیار بشر قرار گرفته است راه‌شناسی و قانون‌شناسی است.

وی تاکید کرد: قانون‌شناس برای جامعه به عنوان چراغ و سراج است نه به عنوان صراط و اگر کسی این دو را با هم اشتباه بگیرد به بیراهه کشیده می‌شود.

این مرجع تقلید با اشاره به همین نکته تأکید کرد: نمونه بارز این مطلب بانک‌ها و نظام بانکداری کنونی است که چه بخواهیم و چه نخواهیم به تاریکی فرو رفته است و نظام آنها نظام اقتصادی ربوی و مخبطانه است و نظام مخبطانه به مقصد نمی‌رسد.

این مرجع عالیقدر با بیان اینکه وضع اقتصادی و تورم‌های موجود برای مردم کشور بسیار مشکل‌ساز شده است تأکید کرد: سودهای بانکی، اقتصاد ربوی و وام‌های با بهره، همگی مخرب اقتصاد است و این وضع را با هر کسی که در میان گذاشتیم امیدواری برای بهبود آن با وضع موجود ندارد.

وی در پایان تصریح کرد: مجلس باید در راستای این هدف و تسهیل زندگی برای مردم گام‌هایی بردارد تا عدالت را که مفهومی خدایی و حقیقت واقعی است بر پا کند.

آیت‌الله جوادی آملی به هویت‌شناسی مجلس به‌عنوان یک نماد قانونگذاری اشاره کرد و گفت: اولین و مهمترین قدمی که مجلس و نمایندگان آن باید بردارند این است که نسبت به جایگاه خود واقف بوده و بدانند که وظیفه الهی مجلس قانون‌شناسی است و قانونگذاری تنها از سوی خداوند متعال انجام می‌شود.

وی یادآور شد: همه‌روزه مسائل و مشکلات روز جامعه اعم از گرانی و تورم موجود به دفتر بنده ابلاغ می‌شود که مجلس می‌تواند در راستای رفع موانع موجود بر سر راه کاهش تورم و گرانی کالاهای اساسی گام‌هایی را بردارد.

آیت‌الله جوادی آملی در پایان سخنانش همدلی و وفاق بین قوای سه‌گانه کشور به‌خصوص دولت و مجلس را در راستای پیشبرد اهداف نظام اسلامی و برطرف کردن مشکلات کشور موثر دانست و افزود:حضورافراد مومن و متعهد در مجلس شورای اسلامی نقطه قوتی برای نظام بوده که در کنار آن باید تعامل با سایر قوا نیز انجام شود.

منبع: ایکنا