مراجعمواضع

سود در اسلام برای کسب و کار قرار داده شده است، نه پول/ پول کار نکند

خبرگزاری فارس: ‌آیت‌الله نوری همدانی با تاکید بر این که اسلام سود را برای کار و فعالیت قرار داده است و نه پول، گفت: بانک ها در کشورهای اسلامی نباید نقش تاجر و کاسب را بازی کنند.

 

 

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از مرکز خبر حوزه، ‌آیت‌الله نوری همدانی در دیدار مدیر عامل بانک تجارت استان قم، با اشاره به شیوه بانکداری غرب و پیامدهای منفی آن، اظهار داشت: با دو گناه در اسلام به شدت برخورد شده است، پیروی و گرایش به دشمنان اسلام که سبب تسلط آنان بر جهان می گردد و ربا که سبب نابسامانی های اجتماعی و اقتصادی می شود.

وی با بیان اینکه بانکداری کشور نیازمند توجه بیشتری است تا با موازین اسلامی هماهنگ شود، افزود: اسلام سود را برای کار و فعالیت قرار داده است نه برای پول، زیرا درغیر اینصورت روز به روز توان اقتصادی افراد ثروتمند بیشتر می شود.

آیت‌الله نوری همدانی با اشاره به کاستی های نظام اقتصادی مبتنی بر ربا، تصریح کرد: اسلام دارای قوانین اقتصادی متعالی است و تلاش می کند بیکاری در جامعه از بین برود و در سایه اشتغال و کار آفرینی، عمران و آبادانی ایجاد شود. این مرجع تقلید تأکید کرد: بانک ها در کشورهای اسلامی باید صد در صد اسلامی شوند، هر چند این کار مشکل است ولی مسئولین باید توجه داشته باشند که بانک ها نقش تاجر و کاسب را بازی نکنند.

وی با اشاره به پیامدهای منفی ربا، برلزوم آگاهی رسانی به مردم در این زمینه تأکید کرد و گفت: مسئولین اقتصادی موظفند در این زمینه فرهنگ سازی کنند و با استفاده از رسانه های ارتباط جمعی، مردم را با زیان های ربا آشنا نمایند. منبع: بانکی

برچسب ها

دیدگاه شما چیست؟

avatar

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

  Subscribe  
Notify of
دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن