با توجه به تغییر قالب سایت و تغییراتی در بخش های گوناگون، مشکلاتی در بخش های گوناگون بوجود آمده که در حال رفع این مشکلات و بازسازی بخش های آسیب دیده هستیم. از شکیبایی شما متشکریم.
سود در اسلام برای کسب و کار قرار داده شده است، نه پول/ پول کار نکند

سود در اسلام برای کسب و کار قرار داده شده است، نه پول/ پول کار نکند

خبرگزاری فارس: ‌آیت‌الله نوری همدانی با تاکید بر این که اسلام سود را برای کار و فعالیت قرار داده است و نه پول، گفت: بانک ها در کشورهای اسلامی نباید نقش تاجر و کاسب را بازی کنند.

 

 

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از مرکز خبر حوزه، ‌آیت‌الله نوری همدانی در دیدار مدیر عامل بانک تجارت استان قم، با اشاره به شیوه بانکداری غرب و پیامدهای منفی آن، اظهار داشت: با دو گناه در اسلام به شدت برخورد شده است، پیروی و گرایش به دشمنان اسلام که سبب تسلط آنان بر جهان می گردد و ربا که سبب نابسامانی های اجتماعی و اقتصادی می شود.

وی با بیان اینکه بانکداری کشور نیازمند توجه بیشتری است تا با موازین اسلامی هماهنگ شود، افزود: اسلام سود را برای کار و فعالیت قرار داده است نه برای پول، زیرا درغیر اینصورت روز به روز توان اقتصادی افراد ثروتمند بیشتر می شود.

آیت‌الله نوری همدانی با اشاره به کاستی های نظام اقتصادی مبتنی بر ربا، تصریح کرد: اسلام دارای قوانین اقتصادی متعالی است و تلاش می کند بیکاری در جامعه از بین برود و در سایه اشتغال و کار آفرینی، عمران و آبادانی ایجاد شود. این مرجع تقلید تأکید کرد: بانک ها در کشورهای اسلامی باید صد در صد اسلامی شوند، هر چند این کار مشکل است ولی مسئولین باید توجه داشته باشند که بانک ها نقش تاجر و کاسب را بازی نکنند.

وی با اشاره به پیامدهای منفی ربا، برلزوم آگاهی رسانی به مردم در این زمینه تأکید کرد و گفت: مسئولین اقتصادی موظفند در این زمینه فرهنگ سازی کنند و با استفاده از رسانه های ارتباط جمعی، مردم را با زیان های ربا آشنا نمایند. منبع: بانکی