با توجه به تغییر قالب سایت و تغییراتی در بخش های گوناگون، مشکلاتی در بخش های گوناگون بوجود آمده که در حال رفع این مشکلات و بازسازی بخش های آسیب دیده هستیم. از شکیبایی شما متشکریم.

شکاف طبقاتی با پول اعتباری

خبری که چهارشنبه, ۲۳ مهر ۱۳۹۳ ساعت ۲۳:۴۶ روی سایت شفقنا قرار گرفت و از اختلاف طبقاتی در جهان گزارش میداد.

بخش مهم این گزارش شکاف طبقاتی وحشتناک در دنیاست :

(( داده های این گزارش مورد استفاده فعالان ضد فقر در “آکسفام” قرار گرفته بود که گزارششان در آغاز سال جاری نشان می داد ۸۵ نفری که ثروتمندترین افراد در جهان هستند مجموع ثروتی معادل ۱ تریلیون دلار در اختیار دارند، که معادل ثروت ۳.۵ میلیارد نفر از فقیرترین افراد جهان است.))

یعنی ۸۵ نفر مساوی با نصف جمعیت کره ی زمین ثروت دارند. قضیه خیلی بدتر از جنبش ۹۹% ی است.

shekaf

این شکاف عظیم را فقط پول اعتباری دلار میتواند ایجاد کند.

تعداد زیادی پول اعتباری در جهان وجود دارد. برخی از معروفترین پولها دلار و یورو و پوند و یوان و کرون است. هر کدام از این پول ها و بانک مرکزی های چاپ کننده ی آن میتوانند نتایج کار ملتشان را به راحتی جمع آوری کنند. یعنی همه ی ملت کار میکنند و حجمی از پول را به گردش در میآورند. وقتی بانک مرکزی برآورد کند که رشد تولید و خدمات انجام شده، دستگاه چاپ پول را روشن میکند و مقدار پیشرفت کشور را به نفع خود مصادره میکند و جالب است بدانید، این اقدام کاملا قانونی ست و وظیفه ی بانک مرکزی ست.

فرض کنید؛ ۱۰۰ نفر جمع شده اید و هر کدام مقداری گوشت و سیب زمینی آورده اید و دارید برای همه ۱۰۰ کیلو آبگوشت درست میکنید. قرار است پس از آماده شدن آبگوشت، هرکس به نسبت مقدار مصالحی که آورده آبگوشت ببرد. تا اینجا همه چیز عادلانه است.

هنگام تقسیم غذا ، ناگهان قلدر رباخور محله میآید و ۲۰ کیلو آب داخل دیگ آبگوشت میریزد و ۲۰ کیلو آبگوشت برمیدارد و میبرد.

سالهاست که بانک های مرکزی تحت حمایت دولت به صورت کاملا قانونی ، پول چاپ میکنند و نتیجه ی کار ملتش را میدزدد. این اقدام جنایتکارانه با پول طلا غیرممکن است.

منبع: بت شکن