با توجه به تغییر قالب سایت و تغییراتی در بخش های گوناگون، مشکلاتی در بخش های گوناگون بوجود آمده که در حال رفع این مشکلات و بازسازی بخش های آسیب دیده هستیم. از شکیبایی شما متشکریم.
ربا را به نام سود در بانک‌ها ترویج می‌کنند

ربا را به نام سود در بانک‌ها ترویج می‌کنند

http://daneshnameh.irdc.ir/wp-content/uploads/2010/07/65982315785.jpg

به گزارش پایگاه ۵۹۸ به نقل از حوزه، آیت‌الله مصباح یزدی امروز در نهمین همایش ملی «الزامات فرهنگی پیشرفت» که در سالن همایش‌های مجتمع یاوران مهدی در جمکران برگزار شد، اظهار کرد: وقتی سخن از الزامات فرهنگی پیشرفت مطرح می‌شود، منظور پیشرفت است که باید آن را شناخت. وی افزود: پیشرفت یعنی انسان در مسیری در حال حرکت است و موقعیت فعلی خود را با مقصد می‌سنجد و می‌داند که به پیش رفته و جامعه توجه دارد چه مقدار راه را طی کرده است. رئیس موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) خاطرنشان کرد: همه انسان‌ها و جوامع به سوی یک هدف پیش می‌روند که در این میان برخی‌ها عقب می‌مانند و برخی‌ها نیز به سمت جلو حرکت می‌کنند. آیت‌الله مصباح یزدی عنوان کرد: ساخت بسیاری از ماشین آلات، ساخت موشک و… عرصه‌های مختلف پیشرفت است، ولی همه این‌ها در بعد ملی مورد بررسی قرار می‌گیرند. وی اضافه کرد: در نهضت ضد وال استریت، مردم آمریکا و تظاهرات کنندگان دچار مشکلات و فشارهای اقتصادی بودند اگر یک هزارم این فشار در ایران اتفاق می‌افتاد ایران را محکوم می‌کردند که حقوق بشر در ایران جریان ندارد. رئیس موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) تأکید کرد: مقام معظم رهبری وقتی سخن از پیشرفت می‌گویند سخن از عدالت نیز مطرح می‌کنند چون پیشرفت باید برای همه اقشار مردم باشد و رشد ثروت عده‌ای موجب پیشرفت کشور نیست. آیت‌الله مصباح یزدی یادآور شد: اگر پیشرفت در امور مادی مدنظر باشد باید پیشرفت همراه با عدالت باشد و سیاست گذاری‌ها به گونه‌ای باشد که تضییع حقوق دیگران نباشد. وی با اشاره به تعریف برخی افراد از دین، گفت: دینداری اگر در جامعه باشد جرم و جنایت در جامعه کم می‌شود، وقتی که برخی سخنان را مورد تحلیل قرار می‌دهیم می‌بینیم که اسلام برای رسیدن به زندگی دنیا تعریف شده است. رئیس موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) افزود: دین وسیله‌ای برای تامین هدف یعنی آسایش زندگی است و وقتی مردم به دینشان عمل می‌کنند جرم و جنایت کم می‌شود. آیت‌الله مصباح یزدی با بیان اینکه عده ای دنبال توسعه تمدن غربی با نام جهانی سازی هستند، توضیح داد: صاحبان این تفکرات می‌گویند که یکی از عوامل پیشرفت غربی حضور زنان در کارخانجات و صنایع مختلف بود، لذا کسانی که تمدن غربی را می‌خواهند باید آن را بپذیرند و فعالیت‌های فمینیستی را توسعه می‌دهند. رئیس موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) گفت: امروزه ربا از ۵ درصد تا ۳۰ درصد رسیده که عناوین را عوض کردند و بانک‌ها با تبلیغات بزرگ با بالاترین سود تبلیغ می‌کنند. وی در پایان تشریح کرد: افرادی که عامل ترویج ربای غرب در جامعه هستند می‌گویند اگر پیشرفت تمدن را می‌خواهید باید تمدن و فرهنگ غرب را داشته باشید.

منبع:۵۹۸ 

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

  1. ۱۳ باسمه تعالی با سلام بدون مقدمه دیروز عبدالناصر همتی نزد علماء رفت و … چه کر ؟!!! جز مغالطه و پیچانیدن برخی علماء خوش قلب؟ !!! متأسفانه طوری صحبت کرد انگار ربا خوران وغاصبین املاک مردم (رسمی کشور) امام زاده اند !!!! و در تخریب صندوقهای مردمی که بدون کارمزد وسود کار میکنند ..مثلا برخی موسسات مالی ۱% کارمزد اخذ میکردند که با نک مرکزی آنهارا خلاف قانون بانکداری نامید ومجبور کرد ۴% زورگیری نمایند تا لطمه ای به ربا خوران کلان (رسمی) وارد نگردد !!! آیا عبد الناصر همتی میداند چه فاجعه های و چه زورگیریهای شرم آوری نظام بانکی انجام میدهد ؟! که با مغالطه چوب قانون را مقدل به چماق قانون میکند و خلاف شرع مقدس( ۲۸۰بقره و… )بر سر مردم وبرخی بزرگان دین ومذهب میزند ؟!!! آیا یوم التغابن*/ یوم الندامه / یوم الحسره / وآیات وروایات را باور ندارد؟!!!
    آیا غصب مایملک مردم را که مانند فدک گیری اما به شیوه مدرن است با ور ندارد؟!!! و…. که مثنوی خواهدشد….. منجمله فاجعه ومفسده های بزرگ بانکی در زرند کرمان و خود سوزی اصفهان و…. مشت نمونه خروار اف مفسده وجناثیات بزرگ بانکدارذی اسلامی بدون ربا !!!! که استثمار میکند ومیبلعد خون ۷۵۰۰۰۰۰۰ نفررا با ربا و بویژه غصب مایملک شریف ترین و متدین تریبن افراد که زرند کرمان ملک هشت میلیارد ۵۰۰میلیونی را با تبانی دین فروشانه و…غصب کرده بانک رفاه بابت ۱۰۰میلیون!!! و ملک ۸۵۰میلیونی را بانک مسکن زرند غصب وحشتناک کرده بابت ۱۵ میلیون !!!! ملک ۳میلیاردی را بانک سپه غصب کرده بابت ۲۸م یلیون !!!! ملک ۳میلیارد ۵۰۰میلیونی را غصب کرده بانک ملی ( بانک عبدالناصر همتی!) غصب کرده بابت ۳۳میلیون و… چگونه رنگ ولعاب ” رسمی / قانونی / (شرم آوراست لعاب شرعی !!!) اسلام همیشه مظلوم به این فدک گیران مدرن میزند؟!!! چگونه برخی مسئولین کشوری وحتی برخی علماء خوش قلب را میپیچانند؟!!! دور میزنند ؟!!! چگونه آبروداران را بیس آبرو میکنند( آبروی مومن از کعبه بلند تر است) این اسلام فدک گیری وغصب جنایت آمیز را از کدام قوطی عطار جعل وتحصیل کردند؟!!! و… ۷۰من کاغذ شود ووقت عزیزتان ذیق ….