با توجه به تغییر قالب سایت و تغییراتی در بخش های گوناگون، مشکلاتی در بخش های گوناگون بوجود آمده که در حال رفع این مشکلات و بازسازی بخش های آسیب دیده هستیم. از شکیبایی شما متشکریم.
آیت الله مظاهری: رباخواری زیبنده جامعه شیعه نیست

آیت الله مظاهری: رباخواری زیبنده جامعه شیعه نیست

رئیس حوزه علمیه اصفهان گفت: گرانفروشی، رباخواری و بی توجهی به اصول کاسبی اسلامی، زیبنده جامعه شیعه نیست

آیت الله حسین مظاهری روز پنجشنبه در درس اخلاق ماه مبارک رمضان در مسجد حکیم اصفهان افزود: شیعیان واقعی واجبات اسلامی را انجام می دهند و از گناه دوری می کنند و در چنین جامعه ای رشوه نمی دهند و نظارت همگانی با امر به معروف و نهی از منکر صورت می گیرد.

وی بیان کرد: اهل البیت(ع) از شیعیان انتظار ترویج معروفات و انجام واجبات را دارند وگرنه دوستی احساسی با اهل البیت(ع) برای عشق به این خاندان کافی نیست.
رئیس حوزه علمیه اصفهان ادامه داد: خدمت به خلق در حد توان از فعالیت هایی است که اهل البیت(ع) را از ما در عمل راضی می کند زیرا اهل البیت(ع) از دوستان خود خوبی ها را انتظار دارند.

این مرجع تقلید با بیان اینکه منتظر واقعی باید در عمل این انتظار را نشان دهد، تصریح کرد: کسانی که در جامعه تفرقه ایجاد می کنند منتظر واقعی نیستند زیرا امام زمان(ع) از شیعیان و منتظرانش اتحاد و همدلی را انتظار دارد و باید بگونه ای در زندگی رفتار کنیم که آن حضرت از ما راضی باشد.

آیت الله مظاهری گفت: شیعیان باید وظیفه خود را در دنیا بخوبی بشناسند و به وظیفه خود نیز عمل کنند که شناخت و عمل به وظیفه سبب ابراز دوستی عملی به اهل البیت(ع) و امام زمان(عج) می شود.

منبع: خبرگزاری ایرتا

انتهای پیام /