با توجه به تغییر قالب سایت و تغییراتی در بخش های گوناگون، مشکلاتی در بخش های گوناگون بوجود آمده که در حال رفع این مشکلات و بازسازی بخش های آسیب دیده هستیم. از شکیبایی شما متشکریم.
گزارش/ وجود ربا و اقامه نماز باران از اسرائیل تا قم

گزارش/ وجود ربا و اقامه نماز باران از اسرائیل تا قم

آخرین اخبار مرتبط با ربا را از «کانال نهضت ممانعت از جنگ با خدا» دنبال کنید

به گزارش نهضت ممانعت از جنگ باخدا؛ با گذشت نیمی از فصل زمستان بارندگی در آمار بارندگی بسیار تکان دهنده است با این وجود خشکسالی عظیم در پیش روی خواهیم داشت. برای بررسی این آمار اینجا کلیک کنید.

در نگاه انسان مومن زلزله خشکسالی و مواردی از این دست پیام دارد که به کرات در رویات و آیات قران کریم به آن اشاره شده است؛ در این گزارش زیر به هشدار علما و واکنش مردم را برررسی خواهیم کرد.

آیات الهی چیست؟ حبس علامت در شیء ایمان به آیات الهی از جمله متعلقات ایمان است، همانطور که ایمان به خدا و کتاب خدا جز ایمان است./ همچنین آیات الهی به هفت متعلق به نام هفت متعلق ایمان تعلق می‌گیرد.

در خصوص وجود ربا در اقتصاد و خشکسالی علما مواضع گرفتند؛ ابتدا مرحوم آیت‌الله حائری شیزاری که تا روزهای آخر عمر مبارک ایشان، از مبارزین سرسخت اقتصاد ربوی بودند، در سال گذشته پیرامون این موضوع [تأثیر ربا در اقتصاد و خشکسالی] فرمودند: تا وقتی بانک‌ها «ربا» می‌گیرند، نماز باران تاثیری ندارد. متن کامل این بیانات در اینجا بخوانید.

همچنین آیت‌الله مکارم شیرازی در ماه گذشته با اشاره به اینکه رباخواری بانک‌ها مسلم است اظهار داشتند: عده‌ای از طرق مختلف به ما می‌گویند چرا برای باران، نماز بارانی خوانده نمی‌شود. من نسبت به خود عرض کنم چون نماز باران تشریفاتی دارد که انجام آن برای اینجانب مشکل است. . متن کامل این بیانات در اینجا بخوانید. [ لینک خبر]

هرچند آیت‌الله جوادی آملی نیز که از مبارزین سرسخت اقتصاد ربوی هستند: در خصوص برگزاری نماز باران اظهار داشتند: دعای مردم یقیناً بدون اثر نیست [ لینک خبر]

جالب است بدانید وزیر کشاورزی اسرائیل برای پایان خشکسالی نماز باران خواند [لینک خبر] ؛ از طرفی صهیونیسم ربا را شیوع می‌دهند ( تاسیس بانک توسط یهود و خانواده مدیچی)، حال آنکه نمی‌دانند که این مصیبت دامان خود آن‌ها را نیز خواهد گرفت.

فیلم نماز خواندن وزیر کشاورزی اسرائیل

 

 

با این وجود مردم در جای جای کشور به برگزاری و اقامه نماز باران روی آوردند؛ در خطبه این نمازها از به ربوی بودن اقتصاد اشاره شد از جمله شهر بیرجند.

در زیر تنها به برخی شهرهایی که نماز باران در آنها اقامه شده است و به دست ما رسیده، اشاره می‌کنیم

شهر بیرجند …………. لینک خبر…………لینک گزارش تصویری

شهر شیراز…………لینک خبر …………… لینک گزارش تصویری

شهر قم  ……………لینک خبر  …………. لینک گزارش تصویری

شهر فردوس ………..  لینک خبر

شهر اصفهان ………لینک خبر……………………گزارش تصویری

شهرستان کمیجان……………. لینک خبر و گزارش تصویری

شهر کرمان…………. لینک خبر

سیرجان ……………..لینک خبر

شهر بابک ……………….لینک خبر

 

همچین در شهر شیراز برای دومین بار در نهم بهمن ماه نیز نماز باران اقامه خواهد شد لینک خبر

اعمال نماز باران و دعوت از دعوت جامعه روحانیت شیراز در شهر شیراز در فیلم زیر

آیت‌الله جعفر سبحانی از مراجع تقلید در دیدار با وزیر نیرو در اظهار داشتند:  خشکسالی به دلیل عدم پایبندی ملت به دین است و این رابطه درهیچ آزمایشگاهی قابل بررسی نیست.

تنها مثال ایشان در مورد پایبندی به دین حجاب فردی نبود! بلکه ربوی بودن بانک‌‌ها به اسم عقود شرعی بود و این را مانع از نزول رحمت الهی دانستند منبع: خبرگزاری مهر