با توجه به تغییر قالب سایت و تغییراتی در بخش های گوناگون، مشکلاتی در بخش های گوناگون بوجود آمده که در حال رفع این مشکلات و بازسازی بخش های آسیب دیده هستیم. از شکیبایی شما متشکریم.

سانسور اجلاس بیلدربرگ توسط رسانه‌های اصلی آمریکا+تصاویر

گروه جنگ نرم مشرق- شبکه‌های خبری اصلی کشور آمریکا یعنی ای.بی.سی ABC ، ان.بی.سی NBC ، سی.بی.اس CBS ، سی.ان.ان. CNN و فاکس Foxاجلاس بیلدربرگ را که اثرگذارترین اجلاس سالانه مالی و تجاری کشورهای غربی محسوب می‌شود، سانسور کردند.

شصت و دومین دور از اجلاس سالانه بیلدربرگ همچون سال‌های گذشته به طور کاملا محرمانه و با حضور رؤسای بانک‌های مرکزی کشورهای مختلف، مدیران شرکت‌های بزرگ تجاری، میلیاردهای جهان، چهره‌های مطرح کشورهای اروپایی و آمریکا طی هفته گذشته (۸ تا ۱۱ خرداد) در کپنهاگ پایتخت دانمارک برگزار شد.

در این اجلاس همچنین روزنامه‌نگاران گلچین‌شده، اساتید دانشگاهی معروف، مقامات امنیتی، رؤسای بانک‌های تجاری بزرگ دنیا، و مدیران شرکت‌هایی چون رویال داچ شل، گوگل و مایکروسافت حضور داشتند.

سانسور اجلاس بیلدربرگ توسط رسانه‌های اصلی آمریکا + تصاویر

لاگارد رئیس صندوق بین‌المللی پول در حاشیه اجلاس بیلدربرگ ۲۰۱۴

سانسور اجلاس بیلدربرگ توسط رسانه‌های اصلی آمریکا + تصاویر

جرج اسبورن وزیر دارایی انگلستان در حاشیه اجلاس بیلدربرگ ۲۰۱۴

با وجودی که به علت حضور بی‌سابقه بزرگترین مدیران تجاری و امنیتی جهان، اجلاس بیلدربرگ از اهمیت دوچندانی برخوردار بود، اما رسانه‌های خبری اصلی آمریکا به هیچ وجه به آن نپرداختند و به زبان ساده‌تر آن را سانسور کردند. هرچند در سال‌های گذشته نیز جزئیات این اجلاس، رسانه‌ای نمی‌شد اما خبر برگزاری آن اعلام می‌شد اما امسال رسانه‌های اصلی آمریکا حتی خبر برگزاری اجلاس امسال را هم سانسور کردند.

آنچه که این سانسور را قابل تامل‌تر می‌سازد این است که اکثر صاحبان این رسانه‌های بزرگ آمریکا در اجلاس بیلدربرگ حضور داشته‌اند. بنابراین دلیل اینکه چرا این رسانه‌ها حضور مالکان خود در یک اجلاس بزرگ جهانی را نیز پوشش نمی‌دهند، قابل تامل است.

نتیجه جستجوی واژه Bilderberg در چهار شبکه خبری اصلی آمریکا، یا هیچ نتیجه‌ای ندارد یا اخبار آرشیوی درباره اجلاس سال‌های گذشته را نشان می‌دهد:

علاوه بر ۴ شبکه تلویزیونی اصلی آمریکا، روزنامه‌های مشهور این کشور نیز اجلاس بیلدربرگ را پوشش نداده‌اند. جالب آن که مالکان یا مدیران و افراد اثرگذار این نشریات نیز تقریبا همه‌ساله در اجلاس بیلدربرگ حضور دارند.

این اجلاس در تدابیر امنیتی شدیدی برگزار شد و هیچ خبرنگاری حق نزدیک شدن به محل برگزاری اجلاس را هم نداشت و به مهمانان و مدعوان نیز شدیدا تاکید شده بود که هیچ‌گونه جزئیاتی از اجلاس بروز ندهند. تنها تصاویری که از این اجلاس منتشر شده، تصاویری است که برخی سایت‌های منتقد آمریکایی از حاشیه اجلاس به دست آورده‌اند.

مشرق پیشتر به طور مفصل درباره اهداف پشت پرده بیلدربرگ گزارشی منتشر کرده بود.