با توجه به تغییر قالب سایت و تغییراتی در بخش های گوناگون، مشکلاتی در بخش های گوناگون بوجود آمده که در حال رفع این مشکلات و بازسازی بخش های آسیب دیده هستیم. از شکیبایی شما متشکریم.

موضع گیری رهبری علیه بنگاه داری بانک ها به چه معناست؟

موضع گیری رهبری علیه بنگاه داری بانک ها به چه معناست؟

 رhttp://ayaronline.ir/main/wp-content/uploads/2014/06/bank-ha.jpgهبری در دیدار با اعضای دولت یازدهم در نکاتی که برای دولت متذکر شدند از بنگاه داری بانک ها بشدت گلایه کردند و خواستار رفع این مشکل شدند , هر چند که این اولین بار نیست که اینگونه تذکر ها داده میشود اما برای فهم بیشتر مسئله بانکداری چند نمونه از مواضع را این پایین برای شما آوردم.

  • آیت‌الله جوادی آملی: با کلاه شرعی و اسم مضاربه و دادن و گرفتن سود علی الحساب تنها بانک ربوی ما چاق می‌شود؛ بانک ربوی عرضه حل مشکلات اقتصادی ما را ندارد و نشانه این هم ورشکستگی‌هایی است که مشاهده می‌کنیم.
  • آیت‌الله حائری شیرازی: در اوایل انقلاب با رباخواران و رباخواری در بازار برخورد می‌شد ولی هم‌اکنون با وجود مصادیق بارز رباخواری در بازار، با رباخواران برخورد قاطعی صورت نمی‌گیرد.
  • پروژه تحقیقاتی سرکار خانم اسماعیل‌نژاد به نام  ”دکترین ملی اقتصاد جمهوری اسلامی ایران در افق ۱۴۱۴″  مردود هیات داوری  جشنواره فارابی قرار گرفت و نه تنها از ارائه در هفتمین دوره جشنواره فارابی محروم می گردید، بلکه شایسته تقدیری مختصر نیز تشخیص داده نشد!!!!!!!! تو دوره ششم خانم شیما مدنی با گزارش ” برآورد کل ارزش اقتصادی اکوسیستم آبسنگ مرجانی خلیج فارس” اول شد.
  • دکتر حسن عباسی: بانک در زبان لاتین به معنی “نیمکت ” است و شان کلمه بانک، ربا است؛ اگر در سیاست ریزش‌ها بالا است و جوانان در خیابان‌ها انحراف دارند به این دلیل است که اقتصاد ما لیبرالیستی است.
  • این مقاله هم از سایت الف که بهتر اندیشه های لیبرالی رو درک کنید… کلیک کنید
  • اگه مقاله , نوشته , پوستر , کلیپ یا چیزی بدرد بخوری برای مبارزه با بانکداری ربوی دارید میتونید با جنبش ممانعت از جنگ با خدا همکاری کنید . 
  • افق بدهی آمریکا برای فاصله ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۵، رسیدن آن به۲۵ تریلیون دلار است بنابراین آمریکا در حال فروپاشی است، ولی در جامعه ما هر روز بانک ایجاد می‌شود و به داده‌های بورس افتخار می‌شود.
  • اینجا ببینید بطور آنلاین میزان بدهی های آمریکا رو … کلیک کنید
  • امام خامنه‌ای در سفر کرمانشاه : یکی از مشکلات ما در طول این سالها این بوده که افرادی آمده‌اند مفاهیم اسلامی را با مفاهیم غربی ترجمه کرده‌اند، حرفهای غربیها را تکرار کرده‌اند، دنبال تحقق آنها بودند؛ در حالی که انقلاب اسلامی برای این نیست. آزادی غربی در زمینه‌ی اقتصاد، همین مطالبی است که میبینید؛ همین «اقتصاد آدام اسمیتی» و رسیدن به این وضع دیکتاتوری اقتصادی موجود دنیا، که الان دارد انحلال و فروریختگی خودش را بتدریج نشان میدهد.

منبع: بچه های کف خیابونی