با توجه به تغییر قالب سایت و تغییراتی در بخش های گوناگون، مشکلاتی در بخش های گوناگون بوجود آمده که در حال رفع این مشکلات و بازسازی بخش های آسیب دیده هستیم. از شکیبایی شما متشکریم.
آیت‌الله یزدی انتقاد کرد:  سود بانکی در هیچ جای دنیا با ایران برابری نمی‌کند.

آیت‌الله یزدی انتقاد کرد: سود بانکی در هیچ جای دنیا با ایران برابری نمی‌کند.

رئیس مجلس خبرگان رهبری گفت: متاسفانه سودهای بانکی با روند خاصی در حال افزایش است و سود بانکی در هیچ جای دنیا با ایران برابری نمی‌کند، اما بانک‌ها بازهم تبلیغات خود را بیشتر می‌کنند.

آیت‌الله محمد یزدی پیش از ظهر امروز در دیدار با دکتر سقائیان‌نژاد شهردار قم که در سالن جلسات ساختمان جامعه مدرسین حوزه علمیه قم برگزارشد، با بیان اینکه خدمت به شهر قم خدمت به نظام حاکم در جامعه اسلامی است، اظهار کرد: قم ویژگی‌های خاصی دارد که کمال یا ضعف این ویژگی‌ها به نام نظام اسلامی رقم زده می‌شود.

 وی به حضور مراجع تقلید، طلاب، زائران خارجی و وجود حوزه‌های علمیه در قم  اشاره کرد و اضافه کرد: هر ضعفی در قم به نظام اسلامی نسبت داده می‌شود؛ برخی از افرادی که دیدارهای رسمی خود را در تهران و اصفهان انجام می‌دهند در قم دیدارهای غیر رسمی دارند و در گزارش‌های خود به این دیدارها به صورت ویژه می‌پردازند.

 رئیس مجلس خبرگان رهبری با تاکید بر اینکه خدمات جاری شهرداری به شیوه مطلوبی توسعه داشته است، عنوان کرد: ترویج گردشگری، افزایش سرانه فضای سبز و رسالت‌های مختلف شهری بر عهده شهرداری بوده، اما اکنون سود بدهی‌های بانکی به مصیبتی برای این مجموعه تبدیل شده است.

وی خاطرنشان کرد: متاسفانه سودهای بانکی با روند خاصی در حال افزایش است و سود بانکی در هیچ جای دنیا با ایران برابری نمی‌کند، اما بانک‌ها بازهم تبلیغات خود را بیشتر می‌کنند.

بانک‌ها با نوشتن قراردادها ظواهر شرعی سودهای بانکی را رفع می‌کنند

آیت الله یزدی با اشاره به اینکه بانک‌ها با نوشتن قراردادها ظواهر شرعی سودهای بانکی را رفع می‌کنند، مطرح کرد: اگر این سودهای بانکی سبب توقف کار شهرداری شود از خدمات‌رسانی به مردم جلوگیری کند، شورای نگهبان می‌تواند به صورت مستقیم در این موضوع وارد شود.

رئیس شورای عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم  گفت: تاکنون رهبری بارها تعاریف اقتصاد مقاومتی را برای اقشار مختلف بیان کرده‌اند، اما بازهم دولت بودجه سنگینی را برای توزیع در میان تعاونی‌ها اختصاص داده است در صورتی که تعاونی‌ها و تولیدی‌ها به عنوان یکی از عناصر اقتصاد مقاومتی، مشکل نقدینگی نداشته،  بلکه از واردات و صادرات بدون حساب گلایه دارند.

آیت الله یزدی با تاکید بر اینکه بدهی‌ها و طلب‌های شهرداری قم از دستگاه‌های دولتی و بانک‌ها باید رفع شود، اظهار کرد: در این زمینه صحبت‌های لازم با معاون اول رئیس جمهور یا دیگر مسئولان مرتبط در بدنه دولت انجام می‌شود.

 وی یادآور شد: شورا نمی‌تواند در بررسی بودجه دولت برای رفع مشکل شهرداری قم کار خاصی انجام دهد، اما بازهم پیگیری‌های لازم برای رفع سودهای بانکی شهرداری انجام می‌شود.

 عضو شورای نگهبان با اشاره به اینکه شهرداری‌ها باید منابع درآمدی خود را افزایش دهند، تصریح کرد: دریافت عوارض پروانه‌های ساختمانی، پارکینگ‌ها و مالیات‌های رفت و آمدها جایز است که باید توسط شهرداری پیگیری شود.

وی بر تلاش شهرداری قم برای کاهش تورم تاکید کرد و افزود: بیکاری یکی از مشکلات اصلی کشور بوده و آمارهای اصلی این حوزه از ارقام اعلام شده بیشتر است.

 آیت الله یزدی به وجود گلایه‌های مختلف نسبت به وضعیت بدحجابی در برخی از نقاط شهری اشاره کرد و ادامه داد: در برخی از نقاط شهر حساسیت‌هایی وجود دارد که شهرداری باید با همکاری نیروی انتظامی به دنبال رفع آنها باشد.

 وی با بیان اینکه همکاری مطلوبی در قم وجود دارد، تصریح کرد: اکنون خدمات شهرداری به خوبی در شهر قابل مشاهده بوده و شهر قم در حال توسعه است اما صاحبان املاک مناطق حاشیه‌ای باید عوارض شهرداری خود را نیز پرداخت کنند.

منبع: خبرگزرای حوزه

انتهای پیام/