با توجه به تغییر قالب سایت و تغییراتی در بخش های گوناگون، مشکلاتی در بخش های گوناگون بوجود آمده که در حال رفع این مشکلات و بازسازی بخش های آسیب دیده هستیم. از شکیبایی شما متشکریم.
امام جمعه کرج: ربا قسمتی از فسادهای اقتصادی است

امام جمعه کرج: ربا قسمتی از فسادهای اقتصادی است

آیت‌الله سید محمدمهدی حسینی همدانی در خطبه اول  نمازجمعه امروز کرج با تبیین آثار ربا و رباخواری در جامعه اظهار داشت: اهل تقوا هرگز به این معصیت و پلیدی نزدیک نمی‌شوند.

وی افزود: خداوند متعال ربا را حرام اعلام کرده که مردم به سمت کار و کسب حلال بروند‌ و از ربا و رباخواری فاصله بگیرند.

نماینده ولی فقیه در استان البرز با اشاره به اینکه ربا سبب از بین رفتن بازار می‌شود ، بیان کرد: ربا حرام فردی و گناه شخصی نیست و دارای آثار زیان‌باری در جامعه است.

امام جمعه کرج با بیان اینکه اهل تقوا با نزدیک نشدن به ربا جلوی این مفاسد را می‌گیرند، گفت: ربا قسمتی از فسادهای اقتصادی است و اهل تقوا از این کار فاصله گرفته و به آن نزدیک نمی‌شوند.

نماینده ولی‌فقیه در استان البرز در خطبه دوم نماز جمعه با اشاره به فرارسیدن عید سعید فطر اظهار داشت: این روز، روز جایزه گرفتن از خدای متعال برای یک ماه بندگی و اطاعت خدای متعال است.

وی افزود: امیدواریم که از مقدراتی که خدای تعالی در شب قدر برای ما مقدر کرد بهره مند شده و اگر کسی از این شب‌ها استفاده نکرده و غفلت کرده می‌تواند در این چند روز باقی مانده از فیوضات این ماه بهره ببرد.

امام جمعه کرج با اشاره به حضور گسترده مردم در راهپیمایی روز جهانی قدس و اعلام انزجار از رژیم صهیونیستی و استکبار جهانی و آمریکا بیان کرد: این روز، روز خروش جهانی بر ضد استکبار و روزی است که مسلمین عالم اعلام می‌کنند ما فلسطین را فراموش نمی‌کنیم و روز قدس روز فریاد مظلومیت اسلام است.

نماینده ولی‌فقیه در استان البرز با بیان اینکه انقلاب اسلامی فریاد تظلم‌خواهی و زیر بار زور ظالم نرفتن را در دنیا به وجود آورده است، عنوان کرد: علت دشمنی و بد بودن با انقلاب این موضوع است و روز قدس خواب را از چشم استکبار می‌گیرد.

امام جمعه کرج با بیان اینکه برخی کشورهای عربی به جای ایجاد وحدت بین امت اسلام چشمان خود را بر واقعیت‌ها بسته‌اند، اظهار داشت: این خطی که توسط برخی از کشورهای اسلامی دنبال می‌شود خط سازش با رژیم غاصب صهیونیستی است و مدت‌هاست در حال دنبال شدن است و قبلا مخفیانه بود.

آیت‌الله حسینی همدانی با بیان اینکه برخی کشورهای اسلامی آشکارا از برقراری روابط سخن می‌گویند و تلاش آنها بر عادی سازی روابط است، بیان کرد: این کشورها به گونه‌ای عمل می‌کنند که این رژیم تروریست را دشمن نمی‌دانند و حتی پشتیبان خود می‌دانند و تمام این حرکات در راستای حفظ امنیت رژیم اشغالگر قدس است.

امام جمعه کرج گفت: این رژیم بر اساس آمارهای خود هدفی جز سلطه بر جهان ندارد و تنها با مسلمانان درگیر نیست و غیر از قوم یهود دیگر انسان‌ها را انسان‌هایی درجه دو می‌داند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان البرز گفت: سران این رژیم معتقد هستند کسی در دنیا بهودی نمی‌شود بلکه یهودی به دنیا می‌آید و حتی اجازه ازدواج یهودیان با غیر یهود را نمی‌دهند و بین خود ازدواج می‌کنند.

وی با بیان اینکه رژیم جعلی اسراییل تمام تلاش خود را برای به دست‌گیری نقاط حساس و گلوگاه‌های اقتصادی دنیا انجام داده، گفت: حتی برای اینکه کشورها دشمنی اسرائیل را فراموش کنند دشمنی دیگر به نام داعش و تکفیری‌ها را به  وجود آورده‌اند.

وی تصریح کرد: داعش و تکفیری‌ها برای گم کردن مطالبه اصلی جهان اسلام که همانا حذف اسراییل است به وجود آمده‌ند و دولت‌های اسلامی نیز به جای ائتلاف بر علیه اسراییل با این رژیم جعلی همدست شده‌اند و علیه اسلام انقلابی و اسلام ناب و ایران اسلامی اقدام می‌کنند.

امام جمعه کرج با بیان اینکه دولت ترکیه یکی از این دست موارد است که به آرمان فلسطین خیانت می‌کند، گفت: این کشور به نیابت از آمریکا و رژیم صهیونیستی علیه اسلام ناب و کشورهای مظلوم اما مقاوم منطقه اقدام به جنگ می‌نماید.

وی با بیان اینکه روز قدس در سراسر دنیا علیه اسراییل تمام نقشه‌های آنها را نقش بر آب می‌نماید، تاکید کرد: در این فضا لازم است همه مسلمانان یکپارچه وحدت را حفظ کرده و در حد توان به آرمانهای فلسطین کمک کنند.

امام جمعه کرج با اشاره به فرارسیدن هفته حقوق بشر آمریکایی اظهار داشت: ملت ایران در این هفته ضررهای زیادی از آمریکا خورده و حوادث زیادی در این هفته افتاده و ترور سازمان یافته 17 هزار انسان بی‌گناه از دیگر جنایات آمریکاست و جنایات آمریکا به نسبت ملت ایران و مظلومان جهان و مسلمین امری دائمی و مستمر است و مختص به یک زمان خاص نیست و تاریخ سیاه جنایات آمریکا چندین صفحه است.

وی با بیان اینکه همه روزه مقامات آمریکایی سخنان ریز و درشتی را با زبان تهدید علیه ایران بیان می‌کنند، گفت: متاسفانه دیپلماسی منفعل ما حمل بر صحت کرده  و موضع محکمی در این باره نمی‌گیرد.

وی با بیان اینکه آمریکا خواب‌هایی برای ما دیده است، گفت: با اینکه مکرر در مکرر دیده‌ایم که آمریکا قابل اعتماد نیست چرا اینگونه عمل می‌شود.

آیت‌الله حسینی‌همدانی ادامه داد: آقایانی که در بخش دیپلماسی کشور هستند در این روز شریف از شما می‌خواهیم که به خاطر خدا انقلابی حرف زده و انقلابی عمل کنید و دیپلمات انقلابی باشید تا طمع دشمن از بین برود و به خدا توکل کنید و با پشتوانه مردمی و رهبر انقلاب محکم و با صلابت جواب یاوه‌ها و لجن‌پراکنی‌های معاندان را بدهید.

امام‌جمعه کرج با اشاره به تلاش عده‌ای در داخل کشور برای عادی‌سازی روابط با آمریکا گفت: آمریکا و اذنابش همین روزها نام ایران را به دلیل حمایت از حزب‌الله در کنار تروریست‌ها قرار داده‌اند و سخنگوی کاخ سفید در نشست خبری اخیر اعلام کرد که ما می‌دانیم ‌ایران از حزب الله و تروریست حمایت می‌کند و برای ما نسخه می‌پیچد و اگر ایران می‌خواهد به بازار بین المللی دسترسی داشته باشد باید  رفتار خود را تغییر دهد و این موضوع نشانه ضعف ماست.

وی با بیان اینکه مردم و رهبری انقلاب پشتوانه محکمی برای پاسخ دادن به یاو‌ه‌گویی‌های آمریکا هستند، گفت: هرگز نباید اجازه داد که دشمن اینگونه سخن بگوید و اگر اقتصاد مقاومتی اجرایی شود آمریکا و امثال آن جرات تهدید ما را در این امور ندارند.

امام‌جمعه کرج گفت: آمریکا, اسراییل و همه دلدادگانشان در داخل بدانند ایران اسلامی به فضل پروردگار مبارزه با آنان و دفاع از مظلوم را جزو اصول خود می‌داند و تا نابودی استکبار از پای نمی‌نشیند.

نماینده ولی‌فقیه در البرز با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در دیدار با مجموعه دستگاه قضایی بیان کرد: ایشان در این دیدار بر انقلابی بودن و احیای روحیه انقلابی تاکید داشتند و حتی در زمان حکم اینجانب به نمایندگی خودشان بیان فرمودند که امیدوارم بتوانید در استان البرز روحیه انقلابی را دوباره زنده کنند و سالیان سال است که ایشان بر موضوع انقلابی بودن و زنده ماندن این روحیه تاکید دارند.

امام جمعه کرج گفت: چیزی که انقلاب اسلامی را نجات می‌دهد اقتصاد مقاومتی و به کارگیری روحیه جهادی و انقلابی است و با سمینار و کنفرانس و جلسه, کاری از پیش نمی‌رود.

امام جمعه کرج با تبریک انتصاب سردار باقری به ریاست ستاد کل نیروهای مسلح بیان کرد: سردار باقری شخصیتی استراتژیست است که رهبری بر عمل انقلابی توسط ایشان در مسئولیت تاکید کرده‌اند.

آیت‌الله حسینی همدانی با تقدیر از زحمات سربازان گمنام امام زمان(عج) در هفته‌های گذشته بیان کرد: این اقدامات اقداماتی قابل تقدیر و ارزشمند بود.

امام جمعه کرج با اشاره به لزوم کمک برای تکمیل مصلای امام خمینی کرج گفت:  ازهمه مردم خداجو و مسلمان درخواست می‌کنیم که برای تکمیل مصلای کرج کمک کنند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

انتهای پیام/