با توجه به تغییر قالب سایت و تغییراتی در بخش های گوناگون، مشکلاتی در بخش های گوناگون بوجود آمده که در حال رفع این مشکلات و بازسازی بخش های آسیب دیده هستیم. از شکیبایی شما متشکریم.

بانک چیست؟

بانک چیست؟
چرا نام بانک باید بانک باشد؟
تاریخچه بانک از کجا شروع میشود؟
معنی لغوی بانک چیست؟
و…

اینها ازجمله سئوالاتی است که هر فرد ایرانی ممکن است از خود بپرسد وغالباً هم بی تفاوت به این جوابها از کنار آن میگذرند.

در آیین یهود، ربا دادن حرام است. اما یک راهی برای ربا دادن وجود دادن و آن راه ربا دادن به فرد غیر یهودی است.
در آن زمان یهودیانی که شغلشان این بود(ربا دادن به غیریهودی ها)، برای اینکار روی صندلی هایی می نشستد که بَنک (bank) نام داشت وبعد ها که از این شغل درآمد خوبی کسب کردند به جای اینکه در کنار خیابان روی آن صندلی هایشان بنشینند و ربا بدهند، برای خودشان ساختمانی درست کردند که همان نام صندلی را روی ساختمانشان گذاشتند،  نامش بنک(bank ) شد.
همان چیزی که در سرتاسر دنیا با این نام شناخته میشود و متأسفانه در جوامع مسلمانی مثل ایران هم نام خود را حفظ کرده و به یکی از ارگان های اصلی حکومت تبدیل شده است.

خوب، این تا اینجا.
شاید بگویید که چی؟ مگر به صرف بدنام بودن چیزی میشود از آن دوری کرد؟ پاسخ خیر است.
اما منتظر باشید تا از سازو کار واقعی بانک ها که اساساً بر روی محور ربا فعالیت میکنند، آشنا شوید.
آن وقت خواهیم دانست که حداقل در جوامع مسلمانی که نامشان را مسلمان گذاشته اند و منتظر حضرت مهدی عج الله هستند، کثیف ترین ارگان ها در کشورمان وجود دارد.
و مطمئن باشید، و قطعا مطمئن باشید که امام منتظر ما در کشوری که به نام قانون دارند ربا به خورد مردم میدهند، هرگز ظهور نخواهد کرد، همانگونه که تا الآن ظهور نکرده است. مطمئن باشید که اگر تمام عمرمان هم هر صبح جمعه به دعای ندبه برویم و هر روز در جمکران باشیم، تمام این اعمال آب در آهن کوبیدن است.
تنها راه ما نجات ما این است که در مرحله اول بتوانیم این مشکل را درست تشخیص بدهیم و مشکل را درست از میان برداریم.

منبع: