با توجه به تغییر قالب سایت و تغییراتی در بخش های گوناگون، مشکلاتی در بخش های گوناگون بوجود آمده که در حال رفع این مشکلات و بازسازی بخش های آسیب دیده هستیم. از شکیبایی شما متشکریم.
مجتبی بیگدلی: بهترین ساختمان‌ها و بهترین درآمدها و سودهای برای بانک‌ها است و کارخانجات در حال نابودی هستند

مجتبی بیگدلی: بهترین ساختمان‌ها و بهترین درآمدها و سودهای برای بانک‌ها است و کارخانجات در حال نابودی هستند

مجتبی بیگدلی در پاسخ به این سوال که چرا با گذشت چند ماه از اجرای برجام هنوز کشور از رکود اقتصادی خارج نشده است،گفت: با کمال تاسف باید عنوان کنم که اقتصاد کشور در اختیار یکسری افراد مشخص قرار گرفته است و هنر این افراد نیز این است که اقتصاد را براساس تورم اداره می‌کنند.

وی ادامه داد: هنر این افراد این است که با گران کردن دلار جامعه را اداره می‌کنند و هنرشان این است که اقتصاد صاحب فنون و المان‌های اقتصاد تورمی است.

وی اضافه کرد: در تمام دنیا وقتی که یک جنگ رخ می‌دهند در دوران پساجنگ و یا پسابرجام مثل کشور ما برنامه‌هایی ارائه می‌کنند که کشور  براساس اقتصاد مردمی و براساس کارآفرین سازی اداره شود.

بیگدلی گفت: کشور در 8 سال جنگ تحمیلی حدود 1200 میلیارد دلار و در مباحث تحریم‌های هسته‌ای حدود 1000 میلیارد دلار زیان دید،پس ما باید یک برنامه منسجم را براساس اقتصاد مردم سالاری و کارآفرین محوری به بیش می‌بردیم کاری که در تمام دنیا آن را انجام دادند.

رئیس انجمن انبوه‌سازان مسکن و ساختمان اضافه کرد: به عنوان مثال در طرح مارشال که در اروپای پس از جنگ مطرح شد آنها بر اساس استعدادهای داخلی و یک مقداری هم سرمایه‌های خارجی کشور را از نو ساختند و جلو بردند اما متاسفانه در کشور ما دلار 7 تومانی به 4 هزار تومان رسیده است و هر سال نیز نرخ دلار افزایش یافته و اقتصاد متورم می شود.

وی ادامه داد: متاسفانه می‌بینیم که رئیس بیمه، رئیس بانک و بعد وزیر می‌شود، پس می‌بینید که پست‌ها و سمت‌ها در میان یکسری افراد مشخص پاسکاری می‌شود و این افراد متاسفانه هیچ برنامه مشخصی هم ندارند و این افراد اقتصاد کشور را به مرحله فلاکت رسانده‌اند و پاسخگو هم نیستند.

بیگدلی اضافه کرد: مقام معظم رهبری به حدی خون دل خورد که در نهایت اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل را برای سال 95 نامگذاری کرد.

وی ادامه داد: ماهیت این اقتصاد که در اختیار یکسری افراد مشخص مدام در حال پاسکاری شدن است چیست این است که یکسری سازمان‌ها و دستگاه‌ها ایجاد شده‌اند که 90 درصد زیان‌ده هستند و نزدیک به 100 درصد این سازمان‌ها در بودجه‌نویسی هر سال 40 درصد هزینه‌ها را گران می‌کنند.

به گفته وی، حتی برخی سازمانها  100 درصد هزینه‌های خدماتی ارائه شده به مردم را نیز گران می‌کنند و این سازمان‌ها که هر سال 40 درصد هم بودجه خود را افزایش می‌دهند محکوم به خرج کردن کل پول‌های خود در سال هستند و محکوم به 40 درصد رشد بودجه هم هستند اما هیچ کارآیی برای اقتصاد ندارند.

*در این فضا اقتصاد کشور از رکود خارج نمی‌شود و به قهقرا می‌رود و نابود می‌شود

رئیس انجمن انبوه‌سازان مسکن و ساختمان با تاکید بر اینکه اقتصاد مقاومتی و اقتصاد مردم محور این را نمی‌گوید گفت: در کشور ژاپن برای ایجاد تورم و بالا رفتن گردش مالی نرخ تسهیلات را به دو دهم درصد می رسانند اما متاسفانه سال به سال در کشور نرخ سود را به جای کاهش بالا می‌بریم پس در این فضا اقتصاد کشور از رکود خارج نمی‌شود و به قهقرا می‌رود و نابود می‌شود.

وی اضافه کرد: کارآفرینان در این وضعیت نابود می‌شوند چه بسا که شده است. سوال من این است که در کدام اقتصاد با نرخ بهره 30 تا 40 درصد شکوفایی در آن رخ می‌دهد.

وی ادامه داد: بهترین ساختمان‌ها و بهترین درآمدها و سودهای برای بانک‌ها است و کارخانجات در حال نابودی هستند.

بیگدلی ادامه داد: در این فضا اقتصاد کشور از رکود خارج نمی‌شود و به طور قطع اقتصاد کشور در قهقرا خواهد رفت چون سازمان‌ها هر سال هزینه‌های خود و بودجه خود را به 40 درصد افزایش می‌دهند و این مشکلات بر دوش مردم، کارآفرینان و اقتصاد کشور وارد می‌شود.

وی اضافه کرد: دولت یازدهم به حرف‌های رئیس جمهور عمل نکرده است و مشخص است رئیس جمهور از سیستم بانکی ابراز نارضایتی می‌کند اما متاسفانه بانک‌ها هر کاری دوست دارند انجام می‌دهند.

*چرا صدای خرد شدن استخوان‌های کارآفرین‌ها را دولتی‌ها نمی‌شنوند

بیگدلی اضافه کرد: از بس که بی‌عملی در اقتصاد دیده شده است مقام معظم رهبری سال 95 را سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل نامگذاری می‌کند پس بنابراین در کجای دنیا در زمانی که تورم به 10 درصد رسیده است سود بانکی را دو سه برابر می‌کنند در این وضعیت کارآفرین و صنعت‌گر نابود می‌شود و بنده نمی‌دانم چرا صدای خرد شدن استخوان‌های کارآفرین‌ها را دولتی‌ها نمی‌شنوند.

*مدیران چگونه برای خود حقوق‌های 50 میلیون تومانی در نظر می‌گیرند و با چه مجوزی این پول را دریافت می‌کنند

دبیرکل جامعه اسلامی کارآفرینان کشور ادامه داد: در هیچ کجای دنیا با حقوق 50 میلیون تومانی مدیران نمی‌توانند مشکلات مردم و کارآفرین‌ها را درک کنند و زمانی که مقام معظم رهبری اعلام می‌کند که از بیکاری جوان‌ها خجالت می‌کشم این مدیران چگونه برای خود حقوق‌های 50 میلیون تومانی در نظر می‌گیرند و با چه مجوزی این پول را دریافت می‌کنند.

وی ادامه داد: اینها برای اقتصاد اسلامی ننگ و خلاف فرمایشات مقام معظم رهبری است و قطعا باید به سمت دولت کوچک و کم خرج برویم که متاسفانه این اقدام انجام نشده است و قطعا در این فضا اقتصاد از رکود خارج نخواهد شد.

منبع: خبرگزاری فارس

انتهای پیام/