با توجه به تغییر قالب سایت و تغییراتی در بخش های گوناگون، مشکلاتی در بخش های گوناگون بوجود آمده که در حال رفع این مشکلات و بازسازی بخش های آسیب دیده هستیم. از شکیبایی شما متشکریم.
برخی مدیران بانکی غارتگر هستند ومثل زالو بودجه مملکت را می‌مکند
آية الله محمد علي موحدي كرماني

برخی مدیران بانکی غارتگر هستند ومثل زالو بودجه مملکت را می‌مکند

براساس اخبار موثق ۹۵۰ نفر در این کشور غارتگری کردند اینها برخی مدیران بانک‌ها و ادارات دولتی هستند؛ اینها کیانند که مانند زالو بودجه کشور را می‌مکند!

امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه براساس اخبار موثق ۹۵۰ نفر در این کشور غارتگری کردند که برخی مدیران بانک‌ها و ادارات دولتی هستند اظهار داشت: من نمی‌دانم مسئولین مربوطه خواب بوده‌ند؟ چقدر خواب

مهمترین محوهای اظهارات آیت‌الله موحدی کرمانی امام جمعه در نماز جمعه این هفته تهران بدین شرح است:

– مسئولین بدانند ثروتی که به عنوان بیت المال در کشور است باید مانند خون به تمام کشور برسد.

– برخی فکر می کنند بیت المال صاحب ندارد و هرچقدر از بیت المال برداشت کنند زرنگی است اما این ریال‌ها و تومان‌ها صاحب دارد و صاحب آن ۸۰ میلیون نفر هستند.

– غارتگر بیت المال بداند که قاطعا یک دزد است و مال ۸۰ میلیون نفر را می دزدد.

– حکومت امیرالمونین نیز ساقط نشد مگر توسط همین غارتگران، ممکن است این غارتگری به سقوط یک حکومت منجر شود.

– در کربلا نیز کسانی که جنایت کردند به دنبال غارت بودند.

– براساس اخبار موثق ۹۵۰ نفر در این کشور غارتگری کردند اینها برخی مدیران بانک ها و ادارات دولتی هستند؛ اینها کیانند که مانند زالو بودجه کشور را می‌مکند.

– می گویند بودجه نیست، بودجه هست اما در کنار این بودجه فراوان دزد فراوان هم هست.

– من نمی دانم مسئولین مربوطه خواب بوده اند؟ چقدر خواب؟

– مردم می گویند ان شاء الله مسئولین بیدارند، آیا خواب بودند مسئولین؟ این همه غارت؟

– اگر بیدار بودند مگر نمی شد جلوی این غارتها گرفته می شد؟ یک لایحه دولت یا یک طرح مجلس می داد جلوی این غارتگری ها را می گرفت؟ بازرسی کل کشور و دیوان محاسبات کجا بود؟

– چرا مسئولین جاسوسان سری برای جلوگیری از این غارتها ندارند؟

– به مسئولین عرض می کنم که مردم منتظرند ببیند که شما چه می کنید، دستور داده شده اما مردم منتظر هستند ببیند که آیا این خائنین برکنار و محاکمه می شوند یا نه؟ انسان خائن که لیاقت ندارد که در حکومت اسلامی مسئول باشد.

– آقایی که عضو هیات مدیره هستی چه هنری داری که الان ۵۰ میلیون حقوق برمی داری؟

– بدبخت ها فکر نمی کنید قیامتی هست؟ در قیامت جواب خدا را چه می دهید که ان شاء الله در همین دنیا هم رسوال خواهد شد.

– همه منتظریم که نتیجه عملی این بخش نامه های را ببینند، منتظرند ببینند که چقدر دزدی شده و چطور برخورد شد و چقدر برگشت شده است.

– اصولا ریشه تروریسم در جهان آمریکا است تا رژیم صهیونیستی نفسی بکشد و ائتلافی که بر علیه داعش گفته می شود هم دروغ است و اینها خودشان کسانی هستند که داعش را ایجاد کرده اند.

فارس در گزارشی از مشروح سخنان آیت‌الله موحدی‌کرمانی امام جمعه موقت تهران در خطبه‌های نماز جمعه پایتخت نوشت: آیت‌الله موحدی‌کرمانی با اشاره به فیش‌های حقوقی نجومی برخی مدیران دولتی اظهار داشت: مردم و مسئولان باید بدانند ثروتی که به عنوان بیت‌المال در کشور ما وجود دارد مانند خونی است که در بدن جریان دارد، این خون باید به تمام اعضا برسد، اگر به تمام اعضا نرسد، آن عضو فلج می‌شود و چه بسا منجر به مرگ انسان می‌شود یا انسان را ناقص و علیل می‌کند.

وی افزود: قرآن درمورد بیت‌المال می‌فرماید «اگر در بین شما سفیهی بود که مالک بود و مال و ثروت داشت، اما به خاطر سفیه بودن امکان استفاده درست از آن ثروت را نداشت، نباید پول را به دست او بدهید،‌ او را با پولش اداره کنید».

آیت‌الله موحدی کرمانی با بیان اینکه زمانی می‌توانید روی پای خودمان بایستیم که اقتصاد سالم داشته باشیم،‌ گفت: زمانی اقتصاد مملکت سالم می‌شود که سرمایه‌ها درست استفاده شود.

وی با بیان اینکه برخی تصور می‌کنند بیت‌المال صاحب ندارد و هرچه بتوانند به هر عنوانی از بیت‌المال برداشت کنند، زرنگی محسوب می‌شود، تأکید کرد: اشتباه می‌کنید، حتی یک ریال بیت‌المال هم صاحب دارد و صاحب این ریال‌ها و تومان‌ها و میلیون‌ها، ۸۰ میلیون ایرانی هستند.

امام جمعه موقت تهران در بخش دیگری از سخنانش تأکید کرد: غارتگر بیت‌المال بداند او یک «دزد» است، غارتگر بیت‌المال واقعاً یک دزد است و با دزدی اموال ۸۰ میلیون ایرانی را به غارت می‌برد. حکومت امیر‌المؤمنین(ع) ساقط نشد مگر به واسطه همین غارت‌گران.

وی ادامه داد: امیرالمؤمنین خواست مقابل غارت‌گران بیت‌المال که عادت به غارت‌گری داشتند، بایستد، اما آنان جنگ جمل را به راه انداختند و با حضرت امیر(ع) جنگیدند. مسئله ساده‌ای نیست، ممکن است این غارتگری به سقوط یک حکومت بی‌انجامد، در کربلا بسیاری از افرادی که جنایت می‌کردند به واسطه این بود که می‌خواستند به پول برسند.

آیت‌الله موحدی کرمانی بر همین اساس تصریح کرد: گزارشی از منبع موثق به دست ما رسیده که ۹۵۰ نفر در این کشور غارت‌گری کردند، این رقم کمی نیست، ۹۵۰ مدیر حقوقی بین ۱۵ تا ۵۰ میلیون تومان دریافت می‌کنند،‌این افراد مدیران بخش‌های بانکی، بیمه‌ای و شرکت‌های دولتی بوده‌اند که رقم بالاتر از ۵۰ میلیون تومان را هم شنیده‌ایم که عده‌ای از آنان دریافت کرده‌اند،‌حتی برخی مدیران رقم بیش از ۲۰۰ میلیون تومان حقوق دریافت کرده‌اند، این افراد چه کسانی هستند که مثل زالو به این نظام چسبیده‌اند و خون ملت را می‌مکنند و اجازه نمی‌دهند خون به مظلومان و محرومان مملکت برسد.

وی گفت: می‌گویند بودجه نیست، نه، بودجه هست ولی در کنار بودجه‌های کلان، دزد فراوان هم هست، آیا مسئولان مربوطه خواب بودند؟ این همه غارت و دزدی انجام شد اما مسئولان خواب بودند؟ ۹۵۰ مدیر حقوق ۱۵ میلیون تا ۵۰ میلیون تومان دریافت کردند،‌ اما مسؤولان خواب بودند؟‌ اگر بیدار بودند آیا نمی‌شد جلوی این غارت‌گری و دزدی‌ها را گرفت؟ یک لایحه یا یک طرح ارائه می‌کردند تا جلوی این غارت‌گری‌ها با وضع مقررات و قوانین سخت گرفته می‌شد.

امام جمعه موقت تهران در ادامه تأکید کرد: بازرسی کل کشور زمانی که حقوق‌های این چنینی به برخی مدیران دولتی پرداختی می‌شد، کجا بودند؟ مسئولان دیوان محاسبات در این شرایط کجا بودند؟ باید بازرسان زیادی در کشور وجود داشته باشد تا ببینند در مملکت چه می‌گذرد و چه اتفاقی می‌افتد. چرا مسئولان ما بازرسان سِرّی ندارد؟

وی اضافه کرد: مقام معظم رهبری فرمودند «دریافت‌های نامشروع باید به بیت‌المال برگردانده شود»، افرادی که مرتکب تخلف باید مجازت شوند، افرادی که از قانون سوءاستفاده کرده‌اند باید مجازات شوند، این مدیران باید برکنار شوند، پدیده دریافت‌های نامشروع نتیجه ترویج اشرافی‌گری، تجمل‌ و اسراف در جامعه است، برداشت نامشروع از بیت‌المال خیانت به آرمان‌های انقلاب است، در گذشته کوتاهی‌ها و غفلت‌هایی شده که باید جبران شود، این‌گونه نباید سروصدا به پا شود، اما بعداً موضوع به فراموشی سپرده شود، همین‌جا به دولتمردان عرض می‌کنم که مردم منتظر هستند ببینند شما مسئولان چه اقدامی انجام می‌دهید، درست است که دستوراتی از سوی مسئولان مربوطه در این زمینه داده شده، اما مردم منتظر عمل هستند، مردم می‌خواهند ببینند با ۹۵۰ مدیری که حقوق‌های بالا دریافت کردند، چه برخوردی انجام می‌شود، آیا پول‌هایی که آنها خورده‌اند به بیت‌المال بازگردانده می‌شود یا نه؟

آیت‌الله موحدی‌کرمانی تأکید کرد: مردم می‌خواهند بدانند خائنین به بیت‌المال به‌طور کامل از هر مسئولیتی کنار زده می‌شوند یا نه؟ انسان خائن لیاقت مدیریت و داشتن مسئولیت در حکومت اسلامی را ندارد. قرآن برای استفاده از بیت‌المال معیارهایی را تعیین کرده است.

وی همچنین گفت: قرآن تأکید دارد به اندازه‌ای که برای مردم کار می‌کنید، از بیت‌المال حقوق بردارید، آقایی که عضو هیأت مدیره هستی، چه هنری انجام دادی که ۵۰ میلیون تومان هر ماه از بیت‌المال حقوق دریافت می‌کردی؟! هنرت چه بوده است و چه خدمتی انجام داده‌اید؟ به اندازه‌ای که خدمت انجام داده‌اید، حقوق دریافت می‌کردید، بیش‌تر از آن حرام است. فکر نمی‌کنید قیامتی هم وجود دارد، در قیامت جواب خدا را چه خواهید داد؟ ان‌شاءالله در همین دنیا هم رسوا خواهید شد.

امام جمعه موقت تهران در ادامه سخنانش یادآور شد: انتظارمان از دولت و مسئولان مربوطه این است که نتیجه عملی بخشنامه‌های صادرشده در رابطه با برخورد با دریافت‌کنندگان حقوق‌های نجومی را کاملاً مشخص و اعلام کنند دقیقاً چه رقمی از بیت‌المال دزدیده شده و به غارت رفته است، باید مشخص شود که آیا این رقم‌ها به بیت‌المال بازگردانده شده یا نه؟ مردم ناراحتند و حق هم دارند ناراحت باشند، همه ما از این شرایط ناراحت هستیم، عجیب این است که گاهی گفته می‌شود همه مدیران این‌گونه نیستند، واقعاً خنده‌آور است، می‌خواستید همه مدیران این‌گونه باشند؟! ۹۵۰ مدیر دولتی که حقوق کلان دریافت می‌کنند، تعداد کمی است؟!

وی در بخش پایانی سخنان خود با اشاره به موضوع خطر تروریسم، تصریح کرد: دنیا بداند و البته می‌داند که پرورش تروریست‌ها توسط آمریکا و صهیونیست‌ها و انگلیس انجام شده است، آنان این تروریست‌ها را به وجود آورده‌اند، اصولاً ریشه جنگ و ناامنی در منطقه و جهان، قدرت‌های استکباری و در رأس آنان آمریکای جنایتکار است. آنان می‌خواهند مسئله فلسطین به فراموشی سپرده شود و رژیم صهیونیستی نفس راحتی بکشد، ائتلافی هم که آمریکا می‌گوید علیه داعش ایجاد کرده، یک حرکت دروغین سوری است وگرنه خود آمریکا و استبکار جهانی این تروریست‌های داعش را به وجود آوردند و دوست دارند آنان حضور داشته باشند.

آیت‌الله موحدی‌کرمانی توضیح داد: آمریکایی‌ها و استکبار جهانی در عمل از تروریست‌ها حمایت می‌کنند و تروریست را در دنیا ترویج می‌کنند، منازعات سیاسی را به جنگ داخلی تبدیل می‌کنند، جنگ برادرکشی به راه می‌اندازند؛ چراکه زیست آنان در همین است.

وی تأکید کرد: با حمایت مالی و تسلیحاتی و درآمدهای نامشروع نفتی، افرادی را از مناطق مختلف به سوریه و عراق آورده‌اند تا در آنجا برادرکشی، ناامنی، گرفتاری و انواع بدبختی‌ها را به وجود بیاورند، امیدواریم ان‌شاءالله دنیا بیدار شود و خطر آمریکا را احساس و درک کند و یک قیامی علیه آمریکا و استکبار در دنیا به وجود بیاید و عمر آمریکا و همراهانش به سر آید.

منبع: خبرگزاری فارس

انتهای پیام/