با توجه به تغییر قالب سایت و تغییراتی در بخش های گوناگون، مشکلاتی در بخش های گوناگون بوجود آمده که در حال رفع این مشکلات و بازسازی بخش های آسیب دیده هستیم. از شکیبایی شما متشکریم.
آیت‌الله علوی گرگانی: بانک‌ها سود وام‌ها را کاهش دهند/دیرکرد بانک‌ها غوغا می‌کند

آیت‌الله علوی گرگانی: بانک‌ها سود وام‌ها را کاهش دهند/دیرکرد بانک‌ها غوغا می‌کند

آیت‌الله علوی گرگانی ظهر امروز در دیدار با مدیر‌عامل بانک قرض الحسنه رسالت قم اظهار داشت: رسالت اهل بیت (ع) مختص طبقه خاصی نیست و همه انسان‌ها ملزم به پیروی و تبعیت از آن هستند.

مرجع تقلید شیعیان با تاکید بر لزوم خدامحوری در زندگی افزود: انبیاء برای هدایت انسان‌ها فرستاده شدند و انسان‌هایی که در مسیر رضای الهی گام بردارند، عاقبت به خیر و رستگار می‌شوند.

آیت‌الله علوی‌گرگانی با اشاره به موضوع دیرکرد بانک‌ها بیان کرد: دیرکرد بانک‌ها غوغا می‌کند که باید راهکار اساسی برای آن اندیشیده شود، بعضی افراد که از بانک‌ها وام می‌گیرند، با مشکل مالی روبه‌رو هستند و نمی‌توانند وام خود را به موقع پرداخت کنند که این موضوع آن‌ها را با مشکلات بیشتری مواجه می‌کند.

استاد سطوح عالی حوزه علمیه عنوان کرد: بانک‌ها باید بامردم تعامل داشته باشند و تا جایی که امکان آن وجود دارد، سود وام‌ها را کاهش داده و فرصت مجددی به مردم برای پرداخت وام‌ها بدهند.

وی با بیان اینکه مردم با مشکلات اقتصادی روبه‌رو هستند، تصریح کرد: بانک‌ها برای افرادی که در زمینه پرداخت وام مشکل دارند  تخفیف قائل شوند و با تعامل با آن شخص وام را دریافت کنند.

مرجع تقلید شیعیان با تاکید بر اینکه بانک‌ها به قرض الحسنه عمل کرده و سودی از مردم دریافت نکنند، افزود: قرض دادن در اسلام از ارزش و اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و قرض دادن نسبت به صدقه از اجر و ثواب بیشتری برخوردار است.

آیت الله علوی گرگانی بیان کرد: بانک‌ها هیچ گونه استثنایی میان مردم قائل نشوند و همه را به یک چشم ببینند و هرموضوعی در قانون آمده اجرا کنند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

انتهای پیام/