با توجه به تغییر قالب سایت و تغییراتی در بخش های گوناگون، مشکلاتی در بخش های گوناگون بوجود آمده که در حال رفع این مشکلات و بازسازی بخش های آسیب دیده هستیم. از شکیبایی شما متشکریم.
پاسخ آیت نوری همدانی به اهانت مرتضی عزتی/ ربا سبب از کار افتادن چرخ تولید می‌شود

پاسخ آیت نوری همدانی به اهانت مرتضی عزتی/ ربا سبب از کار افتادن چرخ تولید می‌شود

آخرین اخبار مرتبط با ربا را از «کانال جنبش ممانعت از جنگ با خدا» دنبال کنید

به گزارش جنبش ممانعت از جنگ با خدا به نقل از خبرگزاری فارس از قم؛ آیت‌الله حسین نوری همدانی پیش از ظهر امروز در درس خارج فقه خود که در مسجد اعظم برگزار شد با اشاره به خطبه‌ای از نهج البلاغه اظهار کرد: امیر مؤمنان(ع) در این خطبه درباره فتنه بحث کرده است زمانی حق و باطل مطرح می‌شود تشخیص آن آسان است ولی فتنه این است که حق و باطل را مخلوط کنند در نتیجه برای تشخیص حق و باطل در این شرایط بصیرت لازم است.

این مرجع تقلید با بیان اینکه طوری همه امور را درست کردند که مردم را گمراه کنند گفت: امام خمینی(ره) می‌فرمایند فتنه زمان ما از فتنه بنی امیه خطرناک‌تر است خطر امروز برای اسلام کمتر از بنی امیه نیست.

وی خاطرنشان کرد:‌ در دوران کنونی فتنه فراوان است در عراق، یمن و بحرین فتنه به شکل‌های مختلف وجود دارد باید بصیرت داشت که فتنه چیست و از چه راهی به وجود آمده است.

آیت‌الله نوری همدانی با اشاره به مسئله اقتصادی در دوران کنونی گفت: برخی می‌گویند چرا علما درباره اقتصاد بحث می‌کنند شما درستان را بخوانید شما که در اقتصاد تبحر ندارید در پاسخ به آنها می‌گوییم ما سخنگو و مترجم اسلام هستیم و اسلام در تمام ابعاد بیان کامل و جامع دارد.

وی خاطرنشان کرد: دین اسلام قرن‌ها جامعه را با رفاه و ترقی اداره کرده است رهبر معظم انقلاب اقتصاد مقاومتی را بیان کردند و بر مسئله تولید و اشتغال تأکید داشتند بانک‌ها و سرمایه‌داران باید کار جهادی انجام دهند.

استاد حوزه علمیه قم تصریح کرد: تولید در زمینه کشاورزی و صنعت صورت می‌گیرد بانک‌ها تسهیلات با سود بالا ارائه می‌دهند ولی تولیدکننده روز به روز باید دیرکرد بپردازد این ربا است، بنابراین فرد ناچار می‌شود کارخانه را تعطیل کند، تا زمانی که جهاد بانکی صورت نگیرد و وضع کنونی با این سودهای بانکی ادامه پیدا کند تولید پیشرفت نمی‌کند.

وی با بیان اینکه خوراک، پوشاک و خدمات روز به روز گران‌تر می‌شود گفت: اقلیت با حقوق گزاف مشکلی ندارند؛ خوراک، پوشاک، خدمات و کالا گران شده است زیرا  نظارت نیست.

آیت‌الله نوری همدانی تأکید کرد: باید نظارت در بازار وجود داشته باشد و درباره گرانی باید فکری شود تعیین قیمت به نفع مردم است.

منبع: خبرگزاری فارس

انتهای پیام/