با توجه به تغییر قالب سایت و تغییراتی در بخش های گوناگون، مشکلاتی در بخش های گوناگون بوجود آمده که در حال رفع این مشکلات و بازسازی بخش های آسیب دیده هستیم. از شکیبایی شما متشکریم.
جنبش ممانعت از جنگ با خدا این بار در مراکش کار خود را آغاز کرد

جنبش ممانعت از جنگ با خدا این بار در مراکش کار خود را آغاز کرد

آخرین اخبار مرتبط با ربا را از «کانال جنبش ممانعت از جنگ با خدا» دنبال کنید

 

تعدادی از کاربران مراکشی در فیس‌بوک کمپین ملی «تقاضا برای بانک اسلامی در مراکش» را راه‌اندازی کردند.

به گزارش جنبش ممانعت از جنگ با خدا به نقل از پایگاه خبری «noonpresse»، صفحه کمپین ملی تقاضا برای راه‌اندازی بانک اسلامی در مراکش در فیس‌بوک موفقیت چشمگیری داشته و در مدتی کوتاه بیش از 1222 هزار لایک داشته است.

در این صفحه از فیس‌بوک آیه 278 و 279 سوره بقره«یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُوا اتَّقُوا اللَّهَ وَذَرُوا مَا بَقِیَ مِنَ الرِّبَا إِنْ کُنْتُمْ مُؤْمِنِینَ فَإِنْ لَمْ تَفْعَلُوا فَأْذَنُوا بِحَرْبٍ مِنَ اللَّهِ وَرَسُولِهِ وَإِنْ تُبْتُمْ فَلَکُمْ رُءُوسُ أَمْوَالِکُمْ لَا تَظْلِمُونَ وَلَا تُظْلَمُونَ: اى کسانى که ایمان آورده‏‌اید، از خدا پروا کنید؛ و اگر مؤمنید، آنچه از ربا باقى مانده است واگذارید. و اگر (چنین‏) نکردید، بدانید به جنگ با خدا و فرستاده وى‏، برخاسته‏‌اید؛ و اگر توبه کنید، سرمایه‌هاى شما از خودتان است‏. نه ستم مى‌کنید و نه ستم مى‌بینید.» درباره ربا و تحریم آن آمده است.

این کمپین با هدف آگاهی‌بخشی به شهروندان مراکشی درباره مضرات ربا در فیس‌بوک راه‌اندازی شده و کاربران تجارب و نظرات خود را در این‌باره در آن منتشر می‌کنند.

مسئولان این صفحه در مطالب منتشره تلاش می‌کنند بحث آزاد درباره بانک‌های اسلامی در مراکش و مطالبه راه‌اندازی این بانک‌ها با دعوت به پرهیز از وام‌های ربوی را پیگیری کنند.

صفحه مذکور با اقبال و اهتمام گسترده فعالان مراکشی در فیس‌بوک مواجه شده و روز به روز موضوعاتی در آن مطرح می‌شود که برای بخش بزرگی از جامعه مراکش مهم است.

کاربران مراکشی در این صفحه درباره بانک‌های اسلامی و اهمیت آن در تسهیل دستیابی به وام‌های بدون بهره و خانه‌دار شدن با این وام‌ها بدون افتادن در دام گناه رباخواری به بحث و گفت‌و‌گو می‌پردازند.

منبع: تسنیم