با توجه به تغییر قالب سایت و تغییراتی در بخش های گوناگون، مشکلاتی در بخش های گوناگون بوجود آمده که در حال رفع این مشکلات و بازسازی بخش های آسیب دیده هستیم. از شکیبایی شما متشکریم.
حذف این ننگ ربا در نظام بانکی از دغدغه‌های اصلی دولت باشد

حذف این ننگ ربا در نظام بانکی از دغدغه‌های اصلی دولت باشد

 

آخرین اخبار مرتبط با ربا را از «کانال جنبش ممانعت از جنگ با خدا» دنبال کنید

 

به گزارش نهضت ممانعت از جنگ باخدا؛ به نقل از خبرگزاری تسنیم؛ آیت‌الله نصرالله شاه‌آبادی نماینده مردم تهران در مجلس خبرگان رهبری در نامه‌ای خطاب به حجت‌الاسلام روحانی  رئیس‌جمهور، ضمن عرض تبریک به‌ مناسبت پیروزی مجدد روحانی، نکاتی را به وی تأکید کرد.

متن نامه آیت‌الله شاه‌آبادی به شرح زیر است: 

بسم الله الرحمن الرحیم

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی دامت توفیقاته 

ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران 

سلام علیکم

انتخاب مجدد جنابعالی توسط مردم شریف ایران و تنفیذ مشروعیت بخش رأی ملت توسط رهبر معظم انقلاب حفظه الله را، تبریک عرض نموده، معروض می‌دارم شکرانه این نعمت الهی این است که با پشتوانه عظیم مردمی، هر آنچه درتوان دارید به هدف اعلای دین و کلمه توحید به کاربرید که این وعده قطعی خداوند به بشریت است که برکاتش را بر ایشان نازل خواهد فرمود: “وَ لَوْ أَنَّ أَهْلَ الْقُری‏ آمَنُوا وَ اتَّقَوْا لَفَتَحْنا عَلَیْهِمْ بَرَکاتٍ مِنَ السَّماءِ وَ الْأَرْضِ”

با عنایت به آن چه ذکر شد توجه حضرت عالی و همکاران محترمتان را به نکات ذیل جلب می‌نمایم:

1-  از آن جا که به فرموده قرآن، پیروزی تنها از آن کسانی است که خداوند بخواهد “وَاللَّهُ یُؤَیِّدُ بِنَصْرِهِ مَن یَشَاء، برای موفقیت بیش از پیش در تعامل با قدرت های خارجی نیاز به توجه صرف به قدرت لایزال الهی و توکل بر حضرت احدیت است که فرمود رَبُّ الْمَشْرِقِ وَالْمَغْرِبِ لَا إِلَٰهَ إِلَّا هُوَ فَاتَّخِذْهُ وَکِیلًا.

2-  تلاش در روابط بین‌الملل هرچقدر با موفقیت همراه باشد عدم وفاق ملی در داخل، تمام زحمات را از بین خواهد برد لذا ضرورت دارد که برای این مهم، توجه ویژه‌ای معطوف گردد.

3-  دولت محترم می‌تواند به همراهی قوای دیگر و حوزه‌های علمیه زمینه را برای مطلوب نمودن فریضه مظلوم امر به معروف و نهی از منکر در جامعه فراهم نماید به نحوی که مردم از موهبات آن برخوردار شده و خود خواهان گسترش آن شوند. فریضه‌ای که قرآن کریم آن را موجب برتری امت پیامبر اکرم “صلی الله علیه و آله وسلم” از سایر امم شمرده است. چه بهتر که این افتخار به نام دولت شما نوشته شود.

4-  نظام بانکی ما ربوی است و این یکی از بزرگ ترین گناهان ماست که با استخفاف از کنار آن گذشته‌ایم گناهی که پروردگار متعال آن را اعلان حرب با خود قرار داده است. اهتمام به حذف این ننگ از مبادلات بانکی جامعه اسلامی باید از دغدغه‌های اصلی دولت باشد.

5-  حضور مکرر شخص رئیس‌جمهور محترم در مناطق محروم کشور باعث دلگرمی مردمی است که بسیاری از آنان وفق آن چه خود اخیرا مشاهده نمودم یک روز در میان غذا دارند و بسیاری از روستاهای آن مناطق از نعمت آب لوله کشی محروم اند. 

امیدوارم جنابعالی که مورد اعتماد ملت قرارگرفته اید با عنایت به تجربیات دولت‌ها و حکومتهاى قبل و حسن و قبح اعمالشان راه صحیح را انتخاب نموده، در پایان این دوره، نام نیکى ازخود درتاریخ کشور قراردهید.

عزت و سربلند تمامى خدمتگزاران به قرآن و اسلام و خشنودی  امام عصر سلام الله علیه را از خداوند متعال خواستارم.

الاحقر نصرالله شاه آبادی«عفی عنه»

منبع: خبرگزاری تسنیم

انتهای پیام/