با توجه به تغییر قالب سایت و تغییراتی در بخش های گوناگون، مشکلاتی در بخش های گوناگون بوجود آمده که در حال رفع این مشکلات و بازسازی بخش های آسیب دیده هستیم. از شکیبایی شما متشکریم.
بدهی‌های امریکا در مقیاس صد دلاری (تصویری)

بدهی‌های امریکا در مقیاس صد دلاری (تصویری)

اینفوگرافی زیبایی از وب‌سایت دزدسالاری

01kleptocracy.us-100_dollars-100_USD

یک‌صد دلار
۱۰۰$ -بیشترین نوع اسکناس تقلب شده در جهان

 بدهی های آمریکا در مقیاس صد دلاری

ده‌هزار دلار
$۱۰,۰۰۰ -برای رفتن به تعطیلات متمولانه یا خرید یک ماشین دست دو در آمریکا این مقدار پول کافی است. تقریبا برابر با متوسط درآمد یک انسان در طول یک سال.
 
بدهی های آمریکا در مقیاس صد دلاری
 
 
یک‌میلیون دلار
$۱,۰۰۰,۰۰۰ -به اندازه ای که فکر می‌کردید حجیم نبود؟ برابر با درآمد متوسط یک انسان در طول ۹۲ سال کار!
 بدهی های آمریکا در مقیاس صد دلاری

صد‌میلیون دلار
$۱۰۰,۰۰۰,۰۰۰ – Plenty to go around for everyone. تن‌خواه استاندارد ارتش.
  بدهی های آمریکا در مقیاس صد دلاری

یک میلیارد دلار
$۱,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰ کم کم اوضاع جدی می‌شود!
 بدهی های آمریکا در مقیاس صد دلاری

یک‌ترلیون دلار

$۱,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰

زمانی که دولت آمریکا در مورد ۱.۷ تریلیون دلار …. صحبت می‌کند، در مورد این حجم پولی است که دولت امریکا در سال ۲۰۱۰ به خودش قرض داده است. توجه کنید که این مقدار از پول به صورت بسته های صدمیلیون دلاری است که بصورت دوتایی روی هم قرار گرفته اند. یعنی دو برابر بیشتر! شما برای جابجایی این پول به تعداد زیادی لیفتراک احتیاج خواهید داشت. اگر شما از تولد حضرت مسیح تا کنون روزی ۱ میلیون دلار خرج کنید شما هنوز نتوانسته‌اید ۱ ترلیون دلار بدهی به بار بیاورید! بلکه حدودا ۷۰۰ بیلیون (همین حدود) کمک مالی از بانکها دریافت کرده‌اید.

 بدهی های آمریکا در مقیاس صد دلاری

یک‌ترلیون دلار
مقایسه $۱,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰ با زمین فوتبال امریکایی یا فوتبال اروپایی: دقیقا هم مساحت به بوینگ ۷۴۷ سلام کنید! بزرگترین هواپیمای  مسافربری حال حاظر دنیا (البته ایرباسA380 بعداً آمد) در مقابل این مساحت کوچک به نظر میرسد مگر نه؟
  بدهی های آمریکا در مقیاس صد دلاری

۱۵ ترلیون دلار- بدهی و درآمد ناخالص ملی امریکا در سال ۲۰۱۱

GDP ایالات متحده امریکا در سال ۲۰۱۱. میزان بدهیتا ۱ جون ۲۰۱۲ برابر: $۱۵,۰۶۴,۸۱۶,۰۰۰,۰۰۰

۱۵,۱۷۰,۶۰۰,۰۰۰,۰۰۰ ایالات متحده اکنون بیش از مقدار پولی که در سال خلق می‌کند(GDP) بدهکار است! گویا برج آزادی امریکا نگران رشد بدهی های ایالات متحده است که به زودی میزان آن به بیش از ۲۰ درصد مجموع تمامی  نرخ GDP دنیا خواهد شد.

( جمع کل تولیدات کشوری GDP (Gross Domestic Product

 بدهی های آمریکا در مقیاس صد دلاری

۱۱۴.۵ ترلیون دلار

بدهی‌های بدون ردیف بودجه ایالات متحده: $۱۱۴,۵۰۰,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰

در سمت راست شما ستونی از اسکناس‌های صد دلاری را می‌بینید که برج‌های مرکز تجارت جهانی و ساختمان امپایراستیت در کنارش کوتوله به نظر می‌رسند؛ هر دوی آنها زمانی بلندترین ساختمان‌های جهان بوده‌اند؛ اگر با دقت نگاه کنید برج معروف آزادی را نیز خواهید دید. این ابرآسمان‌خراش ۱۱۴.۵ تریلیون دلاری، حجم پولی است که دولت ایالات متحده میداند بابت پرداخت نیازهای پزشکی، داروهای تجویز شده،تامین اجتماعی، ارتش، حقوق بازنشستگی نمی‌تواند همه وجه آن را پرداخت کند. اگرشما شهروند ایالات متحده باشید و یک کارت اعتباری نیز داشته باشید، شما برای بازپرداخت آن به بیت‌المال مسئول خواهید بود. شهروندان ایالات متحده دولت را برای خدمت سرکار آوردند (مگه احمدی‌نژاده؟)؛ اما این نتیجه خدمتیست که دولت ایالات متحده به مردمش کرده است. بدهی بدون ردیف بودجه بر اساس مالیات سالیانه و سرمایه‌گذاری ورودی و نرخ افزایش جمعیت سالانه ایالات متحده محاسبه می‌شود.

توجه: تصویر بالای ۱۱۴.۵ت اندازه‌ای را نمایش می‌دهد که پایه آن نیم تریلیون است نه ۱ تریلیون.(تصویر ۱۵ تریلیون بدهی) ارتفاع واقعی دوبرابر این مقدار است.این برای نشان دادن کوچکی این دو آسمان خراش بزرگ کافیست.

همه نیاز دارند تا این را ببینند: حجم عظیم و شگفت‌آور بدهی که بصورت مستمر و لحظه‌ای در حال افزایش است:

منبع: وب‌سایت دزدسالاری! تاریخ تهیه -۲۰۱۱

بدهی های امریکای جهانخوار

همچنین ببینید:

اینفوگرافی بدهی‌های آمریکا