با توجه به تغییر قالب سایت و تغییراتی در بخش های گوناگون، مشکلاتی در بخش های گوناگون بوجود آمده که در حال رفع این مشکلات و بازسازی بخش های آسیب دیده هستیم. از شکیبایی شما متشکریم.
برخی بانک‌ها به نام کارمزد از مردم ربا دریافت می‌کنند

برخی بانک‌ها به نام کارمزد از مردم ربا دریافت می‌کنند

رئیس موسسه آموزشی پژوهشی امام خمینی (ره) گفت: متاسفانه در جامعه امروزی شاهد این هستیم که برخی بانک‌ها به نام کارمزد از مردم ربا دریافت می‌کنند.

خبرگزاری فارس: برخی بانک‌ها به نام کارمزد از مردم ربا دریافت می‌کنند / ایران هیچ نیازی به مذاکره ندارد

 

به گزارش خبرگزاری فارس از قم، آیت‌الله محمدتقی مصباح‌یزدی عصر امروز در دیدار با جمعی از بسیجیان استان یزد که در سالن همایش‌های موسسه آموزشی پژوهشی امام خمینی (ره) برگزار شد، ضمن تبریک ایام شعبانیه، اظهار کرد: پیش از انقلاب مردم نسبت به اسلام غافل بودند.

وی افزود: انسان‌ها با یکدیگر اختلافات بسیاری در زمینه‌های فرهنگ، باور و ارزش دارند که در این برخی از انسان‌ها آیین خاصی دارند و برخی دیگر هیچ آیینی ندارند که افرادی که آیین الهی دارند ممکن است زرتشتی، مسیحی و مسلمان باشند که دین اسلام از دیگر دین‌ها با توجه به دیگر دین‌ها کامل است، چراکه دین اسلام پیامبران پیش از پیامبر خاتم (ص) را قبول دارند اما دیگر ادیان تنها پیامبر خود را قبول دارند.

رئیس موسسه آموزشی پژوهشی امام خمینی با اشاره به برخی از بلایای آسمانی گفت: وجود این بلایا سبب ظهور تقسیم‌بندی انسان‌ها شده است، برخی از افراد با دیدن بلایا به وجود خداوند پی می‌برند و برخی دیگر از انسان‌ها با دیدن بلایا می‌گویند که خدای وجود ندارد البته گروهی از انسان‌ها که وجود خداوند را باور دارند معتقدند که خداوند انسان‌ها را به حال خویش واگذار کرده است.

آیت‌الله مصباح‌یزدی تصریح کرد: مسئولیت فعالیت‌های انسان‌ها بر روی زمین بر عهده خداوند نیست بلکه انسان‌ها نسبت به اعمال خود موظف هستند.

وی با اشاره به اینکه برخی از انسان‌ها معتقدند که همه انسان‌ها گناهکار هستند، گفت: مسحیان معتقدند که حضرت مسیح (ع) خود خداوند است که برای فدا شدن به میان انسان‌ها آمده است تا قربانی انسان‌های پست شود.

رئیس موسسه آموزشی پژوهشی امام خمینی (ره) خاطرنشان کرد: قرآن کریم در پاسخ به انسان‌ها می‌گوید همه امور آسمان‌ها و زمین در اختیار خداوند است و خداوند در هر لحظه قدرت هر نوع کاری را دارد.

آیت‌الله مصباح‌یزدی با اشاره به اینکه هر کدام از فرشتگان دارای مقامی هستند، گفت: خداوند انسان‌ها را آفرید تا با قدرت عقل و اختیار خود سرنوشتشان را تعیین کنند از همین رو پیامبران را به میان مردم فرستاد تا مسیر سعادت و گمراهی را به آنان نشان دهد.

وی بیان کرد: انسان‌ها در دنیا با نوع اعمالی که انجام می‌دهند حضور در بهشت و جهنم را انتخاب می‌کنند، انسان‌ها در دنیا دوران جنینی خود را می‌گذارند، از همین رو انسان‌هایی که می‌خواهند سعادتمند شوند، باید پیرو دستورات الهی باشند.

رئیس موسسه آموزشی پژوهشی امام خمینی (ره) با اشاره به اینکه افراد نسبت به یکدیگر وظایفی را دارند، گفت: پیش از انقلاب مردم نسبت به یکدیگر هیچ وظیفه‌ای را بر عهده نداشتند اما پس از انقلاب امام خمینی (ره) مردم را نسبت به وظایف اجتماعیشان آگاه ساخت.

آیت‌الله مصباح‌یزدی تاکید کرد: در حال حاضر وظیفه حفظ و نگهداری از انقلاب را برعهده داریم که این وظیفه شکرانه‌ای در برابر زحمات شهیدان و جانبازان است، از همین رو باید در حفظ دستاوردهای انقلاب کوشا باشیم.

وی با اشاره به اینکه در برخی از مواقع دستاوردهای انقلاب به خطر می‌افتند گفت: دشمنان در حال حاضر با تهدید سعی دارند به جمهوری اسلامی ایران ضربه بزنند از همین رو مردم وظیفه دارند جامعه را به طرز صحیحی مدیریت کنند تا توطئه‌های شوم دشمنان خنثی شود.

رئیس موسسه آموزشی پژوهشی امام خمینی (ره) یادآور شد: مردم از روزهای نخست انقلاب از سخنان امام خمینی (ره) و رهبر معظم انقلاب پیروی کرده و می‌کنند تا هیچ گونه اختلافی در کشور رخ ندهد که این امر سبب همدلی و همزبانی دولت و ملت می‌شود.

آیت‌الله مصباح‌یزدی با اشاره به اینکه عدم وجود اختلاف در کشور سبب ناامیدی دشمنان می شود، اظهار کرد: ممکن است تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای اشتباهی را مرتکب شوند اما هیچ گاه عزت و اقتدار مردم را زیر پای خود نمی‌گذارند.

وی افزود: در زندگی شخصی و اجتماعی باید نسبت به مسائل دینی پایبند باشیم، چراکه خداوند نسبت به تمام اعمال انسان‌ها آگاه است که متاسفانه در جامعه امروزی شاهد این هستیم که برخی بانک‌ها به نام کارمزد از مردم ربا دریافت می‌کنند.

رئیس موسسه آموزشی پژوهشی امام خمینی (ره) با اشاره به اینکه‌ آمریکایی‌ها نیازمند مذاکره با ایران هستند، گفت: آمریکایی‌ها بارها و بارها به ایران التماس کرده است که با آنها وارد مذاکره شویم که این نشان دهنده این است که ایران هیچ نیازی به مذاکره ندارد.

منبع: فارس