با توجه به تغییر قالب سایت و تغییراتی در بخش های گوناگون، مشکلاتی در بخش های گوناگون بوجود آمده که در حال رفع این مشکلات و بازسازی بخش های آسیب دیده هستیم. از شکیبایی شما متشکریم.
هشدار حضرت آیت الله نوری همدانی نسبت به رباخواری بانکها: هلاکت هر جامعه ای از ربا شروع می‌شود

هشدار حضرت آیت الله نوری همدانی نسبت به رباخواری بانکها: هلاکت هر جامعه ای از ربا شروع می‌شود

حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی گفت: دیرکرد وام حرام است اما کسی گوش نمی کند توجه نمی کند، ربا مخرب است و هلاکت هر کشوری از ربا شروع می شود.

به گزارش خبرنگار شفقنا در قم، این مرجع تقلید ظهر امروز در دیدار اعضاء صندوق کار آفرینی با بیان اینکه مسئولین باید تمام تلاش خود را برای از بین خدمت به جامعه بکار گیرند گفت: باید تلاش کرد تا جامعه اسلامی هیچ کمبودی را احساس نکند.

او افزود: مردم در مسائل مختلف مشکل دارند و از جمله  آن بحث اقتصاد است نباید در جامعه اسلامی فقر و بیکاری باشد.

آیت الله نوری همدانی بیان داشت: اسلام دستور داده باید تلاش کرد برای مردم و کسانی که قدرت کار کردن را دارند اشتغال فراهم کرد تا مردم راحتتر زندگی کنند

او گفت: در اسلام اگر کسی کار ندارد باید برای او کار ایجاد کرد و نباید به فکر تکدی گری باشد این عمل را حضرت علی(ع) انجام می داد واگر  کسی که در زمان حکومت او کاری نداشت دستور به رسیدگی می داد و مایحتاج او را تا پیدا کردن کار از بیت المال تامین می کرد.

او اظهار داشت: مسئله اقتصاد خیلی مهم و در زندگی مردم بسیار تاثیر گذار است. از بین بردن فقر و گرانی بسیار مهم است باید فکری برای این مسائل کرد.

این مرجع تقلید عنوان کرد: مردم به امنیت فکری و مالی، عدالت و فروانی نیاز دارند و مسئولان باید آن را در حد امکان جامه عمل بپوشانند.

این استاد حوزه بیان داشت:  تمام برنامه اسلام  این است که فقر در جامعه نباشد و این مسئله را باید مسئولان توجه کنند و جامه عمل به آن بپوشانند.

او در مورد جریمه تاخیر گفت: دیرکرد وام حرام است اما کسی گوش نمی کند توجه نمی کند، ربا مخرب است و هلاکت هر کشوری از ربا شروع می شود.

منبع:شفقنا