با توجه به تغییر قالب سایت و تغییراتی در بخش های گوناگون، مشکلاتی در بخش های گوناگون بوجود آمده که در حال رفع این مشکلات و بازسازی بخش های آسیب دیده هستیم. از شکیبایی شما متشکریم.

پویش ممانعت از

طرح جدید بانکداری

طرح جدید بانکداری، ربا را قوی‌تر، قانونی‌تر و جدی‌تر می‌کند. پس می‌توان گفت ممانعت از جنگ با خدا امروز ممانعت از طرح جدید بانکداری است که در مجلس در حال پیگیری است.

متن بیانیه

بسم الله الرحمن الرحیم

آنروزی که امام خمینی فرمود:

و اگر چنانچه ربا در کشور ما خدای نخواسته، باشد؛ ما نمی‌توانیم بگوییم که جمهوریمان جمهوری اسلامی است، محتوای جمهوری، اسلامی است. از این جهت باید کارشناسان، علما در این مسئله بسیار فعالیت کنند، دقت کنند که ما را از این گرفتاری نجات بدهند، و ملت هم باید توجه بکنند به اینکه مواجه هستند با یک همچو چیزی که قرآن کریم می‌فرماید: فَاْذَنُوا بِحَرْبٍ مِنَ اللهِ وَ رَسُولِه اعلام جنگ بکنید با خدا. و اگر چنانچه بانکداری به آن معنایی که در جاهای دیگر هست رواج پیدا بکند، مردم از صنعت و کار و سایر چیزها باز می‌مانند، می‌نشینند توی خانه‌شان و پولشان برایشان کار می‌کند و حال آنکه پول نباید کار بکند.

مع الاسف در سال ۶۲ قانونی تصویب شد که نتوانست بانک‌های ایران را از بانک‌های دنیا متفاوت بکند و اصلاحات سال ۶۷ نیز در نهایت بانکداری را به آن معنایی که در جاهای دیگر دنیا هست در ایران رواج داد و اکنون خودتان قضاوت کنید؛ اگر تفاوتی جز در لفظ وجود داشت، چگونه ممکن است بانک‌های ایرانی در بین صدبانک برتر جهان قرار گرفته و جایزه دریافت کنند.

 

اکنون وقاحت به جایی رسیده که می‌خواهند پا جای پای آمریکا گذاشته و کارکرد شورای فقهی را نمایشی کنند تا احکام اسلام در عمل ظهور و بروزی نداشته باشند و بانک مرکزی را همانند آمریکا مستقل کنند تا سرمایه‌دارانی که امام خمینی آن‌ها را زالو صفت و مکنده خون مستضعفان می‌نامد عملا دستشان از پیش بازتر شده و در تصمیم‌گیری‌ها دخالت کنند.

 

آری، اسلام و کفر در یک جا جمع نمی‌شوند. اگر بنا به فرموده امام خامنه‌ای علوم انسانی غربی غیر توحیدی و کفر آمیز است، نمی‌توان اقتصاد را به شیوه غربی مدیریت کرد اما در نهایت به جایی که آمریکا رسید، واصل نشد! این نتیجه لیبرالیسم افسار گسیخته‌ایست که هنوز در آن انقلابی صورت نگرفته است. و ربایی که بنا به فرموده حضرت رسول از هفتاد زنا با مادر در کنار کعبه بدتر است. وقتی لقمه لقمه زیر پوست مردم رود، بی‌حجابی اولین پدیده است و باید منتظر موج زنا و لواط در جامعه بود؛ آنگونه که در کشورهای غربی این پدیده شوم جامعه‌شان را سالهاست در نوردیده.

 

ما امت مومن و مسلمان ایران اعلام می‌کنیم که طرح جدید بانکداری مجلس به علت عدم پرداختن به ریشه موضوع یعنی کپیتالیسم، نداشتن سازوکار و برنامه‌ای برای کنترل خلق پول، مجهول شدن کامل ریال، رفع تسلط فقه از تصمیمات بانک مرکزی، عدم وجود شفافیت در ساختار این طرح، یک طرح دشمن شاد کن است به نحوی که اساتید بنام لیبرال کشور این طرح را بسیار خوب ارزیابی کرده‌اند!

ما مردم، ضمن بیعت مجدد با حضرت الله و ولیعصر عج  اعلام می‌کنیم که با طرح مخالف بوده و در جبهه خدا باقی خواهیم ماند و نخواهیم گذاشت جمهوریمان اسلامی نباشد؛ و از این خطای مهلک با مطالبه از نماینده استان خود و آگاهی بخشی به همه مردم در مورد خطرات آن، جلوگیری و با آن مقابله خواهیم کرد.

نشان مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی مدتی است که طرح جامع بانکداری را به جهت اصلاح نظام بانکی پیگیری می‌کند. این طرح با عنوان #طرح_جدید_بانکداری در بین مردم شناخته می‌شود. و تاکنون اصلاحات و تغییرات فراوانی داشته است. این طرح توسط نماینده مردم مشهد، جناب آقای محمد حسین بحرینی طراحی شده و به علت مخالفت‌های مردمی چندین بار به تعویق افتاده اما اخبار حاکی از اعلام وصول طرح توسط هیئت رئیسه است.

مشکل آنجاست که طرحی با این دامنه بسیار وسیع تاثیرات و تغییرات دقیقا در انتهای یک دولت و پیش از دولت بعدی در حال تصویب است تا با کمترین مقاومت مواجه شده و دولت بعد را در کار انجام شده قرار دهد.

 

متن این طرح را در پارلمان مجازی  مشاهده بفرمایید و پس از عضویت به آن رای منفی دهید:

امضاء بیانیه

پرکردن همه بخش‌ها اختیاری است.استوری برای اینستاگرام

از اینجا می‌توانید استوری‌های نیمه آماده را دریافت و در پیج خودتان منتشر کنید.

امضاء در فارس من

حتما در سایت فارس من نیز پویش را امضاء کنید، چون اگر به ۵۰ هزار امضا برسد در مجلس پیگیری خواهد شد.

ایرادات وارده به طرح

این طرح چه مصائبی به بار خواهد آورد؟

مشکلات و مصائب طرح به طور تفصیلی بیش از این‌هاست که در جلسات تخصصی بحث و به مسئولین مختلف ارائه شده است. آنچه در ادامه می‌بینید فقط بخشی از  مهم‌ترین مشکلات طرح است.

دریافت فایل PDF مرور اجمالی ایرادات

حوزه فلسفی

مقوم لیبرالیسم و کپیتالیسم

این طرح به علت نبود مبانی فلسفی، در دام فلسفه موجود افتاده و دچار ایرادات جدی بنیادین و غیر قابل رفع است.

حوزه اقتصاد راهبردی

باقی ماندن خلق پول و ربا

در این طرح سازوکاری برای سطح دوم، سوم و چهارم ربا دیده نشده و سازوکاری برای مقابله با خلق پول در‌ آن وجود ندارد. از همین رو این طرح از پیش شکست خورده

حوزه سیاست

استقلال بانک مرکزی از قوای سه گانه

این طرح به دنبال مدل آمریکایی از بانک مرکزی است و می‌‌خواهد دیکتاتوری بانک مرکزی را در اقتصاد پدید آورد.  به نحوی که کنترل آن عملا در دست سرمایه داران خصوصی باشد.

حوزه فقه

شورای فقهی نمایشی‌تر!

شورای فقهی که مرحوم موسویان آن را نمایشی می‌خواند اکنون در طرح جدید نمایشی‌تر شده، تنها ۵ نفر از ۱۰ نفر عضو،‌ فقیه هستند که امکان دارد با رای مثبت دو فقیه موضوع تصویب شود!

حوزه امنیت

همان بکنیم که آمریکا کرده!

در طرح جدید پلیس قدرتمند خصوصی برای بانک مرکزی در نظر گرفته شده که دقیقا شبیه به کاری است که آمریکایی‌ها می‌کنند.

شمار امضا کنندگان

۷۶۹

آخرین امضا کنندگان

زرین تاج کبیری بهنام پور
س اسدی
مهدی بیدقی
سجاد خطی
وحید مزدآبادی
حسین شعبانی
عباس چرتابی
احد جوادی
میلاد
معصومه بهروزیه
طاهره رضایی
رضا خواهانی
فرشاد اکبری
منصوره بهرامی
محمد رضایی
احمد پیرمرادی
اسماعیل موحدی راد
مهدی عبادی
زهرا لطفیا ن نیشابوری
خلیل پورابراهیم
الهام آل یاسین
محمد صمدی

مخالفان سرشناس طرح

آخرین اخبار و مواضع

آحرین اخبار، یادداشت‌ها، موضع‌گیری‌ها و اتفاقات پیرامون این طرح را در این بخش می‌توانید مشاهده کنید.

چگونه اعتراض کنیم؟

نظراتتان را بنویسید

Subscribe
Notify of

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

۳ دیدگاه
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

نکات مهم

شبکه‌های اجتماعی