با توجه به تغییر قالب سایت و تغییراتی در بخش های گوناگون، مشکلاتی در بخش های گوناگون بوجود آمده که در حال رفع این مشکلات و بازسازی بخش های آسیب دیده هستیم. از شکیبایی شما متشکریم.

سرآغاز

آشنایی با

نهضت مردمی ممانعت از جنگ با خدا


یک نهضت مردمی حقیقی است که متشکل از اقشار مختلف است: کارمند، تولیدکننده، بازاری، حقوق‌دان، اقتصاددان، بسیجی، طلبه و همه اقشار ایران. عضویت در آن ممکن نیست، چون از قبل همه کسانی که با ربا مخالف‌اند عضو محسوب می‌گردند.

» بیشتر بدانید

1

2

معتقدیم که ربا اکنون منحصر در سود و دیرکرد بانکی نیست و مصادیق پیچیده‌تری دارد. ربا را در چهار سطح مختلف دسته‌بندی و تحلیل می‌کنیم که برای آشنایی بیشتر می توانید به صفحه سوالات متداول مراجعه بفرمایید.

شیوه حل مسئله را فقط فرهنگی یا فقط علمی یا حتی قانون‌گذاری نمی‌دانیم و معتقدیم چون ربا در بدنه جامعه ریشه دوانده باید هم کار علمی و تخصصی کرد و هم در میانه میدان مردم را آگاه کرد. پس هم کار فرهنگی می‌کنیم، هم علمی و اندیشه‌ای و هم به نظام‌سازی و قانون‌گذاری توجه داریم.

» می‌خواهم عضو فعال باشم

3

4

کارکرد اسلام یعنی قسط، شاخص و معیار سنجش کارآمدی دین در عرصه‌ی اجتماعی و کارآمدی انقلاب اسلامی و نهادهای آن در پاسخ‌گویی به مشکلات و مسائل پیش‌آوری جامعه است. قرآن در دو سطح قسط را تبیین کرده: سطح عموم مردم، سطح مسئولین و خواص

عموم مردم باید مطالبه قسط کنند ‹حدید ۲۵›
مسئولین و خواص باید قسط را اجرا کنند ‹نسا ۱۳۵›

و همه می‌دانیم تا مطالبه‌ای صورت نگیرد، اجرایی از سمت مسئولین نخواهد بود.

فیلم‌خانه نهضت

ایتای نهضت


تلگرام نهضت

نگارخانه نهضت

آشنایی بیشتر

مطالعه کنید

» فهرست کامل جلسات


کتاب بیان نهضت سوالات متداول پیرامون ربا


بخوانید

موشن گرافی

برای آشنایی سریع و ساده با نهضت کلیپ ببینید
اینجا کلیک کنید