توابین ربا

بسم الله الرحمن الرحیم

sejdeh-war

خیلی از ما واقعیت امر را با پوست و گوشت درک نمی‌کنیم. واقعیت این امر تنها پس از مرگ مشخص خواهد شد. هرچند خیل عظیمی از احادیث در جلو چشم‌مان باشد. تنها آنها که قلب‌شان مهرنخورده و عاقبت‌شان به جهنم ختم نشده می‌توانند این حرف‌ها را بشنوند و از این کار دست بکشند…

اینجا محلی است برای آن‌ها که از خواب بیدار شده و از تجهیز برای جنگ باخدا دست کشیده‌اند. اینجا محلی است برای توابین ربا:

این نوشته‌ها را مخاطبین‌مان ارسال کرده‌اند، اگر شما نیز کسی را می‌شناسید که توبه کرده سرگذشت او را برای ما بفرستید:


۱

سلام خدا عرض تقصیر آوردم ولی می‌دونم که تقصیرم عذر نداره. منو پروراندی، فهم دادی، درک دادی، شعور دادی، هر روز چیزهای جدید به من نشون دادی تا رشید و آزاده‌ام کنی. حرف‌های پر از کمال و معرفت‌ات را بی‌آلایش، صریح، بی ریا به من رسوندی  ولی من غفلت کردم، هیچ عذرتقصیر ندارم خدایا من را ببخش که با گرفتن ربائی که اسمش را گذاشتم وام خودم را از موهبت و لطف‌ات محروم کردم. خدایا ببخش من را که از لحاظ مالی ظهور امام زمان را ۹ میلیون تومان و از لحاظ زمانی ۵ سال عقب انداختم. خدایا من رو ببخش که به طمع داشتن مواهب دنیا، بودن تو را در کنارم فراموش کردم. خدایا به جز تو کسی را ندارم و به جز لطف و بخشش‌ات تمنائی ندارم.

اسم نزد جنبش محفوظ است


۲

یکی از اقوام ما که نخواست اسمش را این جا ببرم (از این بخش سایت مطلع بود) تعریف می کرد: چند ماه پیش در زمستان ۹۱ بود، که از اقوال به گوشم رسید قرار است در بهار، نزدیک انتخابات قیمت طلا بالا برود. گفتم تا دیر نشده بروم و یک گردن بند بخرم. بهمن ماه بود، حقوق چهار-پنج ماهم رو دادم و یک گردن بند خریدم. اما هرچقدر از عید می گذشت نه تنها طلا گران تر نمی شد که ارزان‌تر هم می‌شد یعنی فکر می‌کنم حتی نزدیک انتخابات، فارغ از اینکه چه حزب و گروهی قرار است رای بیاورد قیمت طلا پایین‌تر از بهمن ماه بود. من ضرر کرده بودم، تلاش شبانه روزیم رو توی محل کارم حداقل برای دو ماه به ظاهردود کرده بودم. دائم عبارت دکتر حسن عباسی در گوشم زمزمه می‌شد: “شورش علیه طمع” گردنبند رو گردنم آویزان کردم و برای چند ماه در نیاوردم چون هر بار که می‌دیدمش و به خودم می گفتم طمع کردی… این را ببین تا شورش علیه طمع رو هم یاد بگیری.

ارسال از طریق کامنت اسم و آدرس فرستنده نزد جنبش محفوظ است


۳

بسم الله الرحمان الرحیمتصویر تقدیر نامه جنبش ممانعت از جنگ با خدا
ما گروهی از ایثارگران بانک صادرات با مدیر ارزشیمان که عضوهیات مدیره و قائم‌مقام هیات مدیره کل کشور نیز می‌باشد و افتخار برادر شهید و رزمنده بودن هم دارند، جلوی تیزرهای تبلیغاتی را در رسانه‌ها گرفته‌ایم البته زیرفشار هم هستیم و فقط بسنده کرده‌اند به بعضی از وقت‌ها یک خط و آرم بانک نشان داده می‌شود و از آن نمایش‌های مسخره‌ای که مردم را مسخ می‌کرد دیگر خبری نیست و بانک‌های بزرگ و درحد ما نیز همین خط را دنبال کرده‌اند انشاءالله روزی برسد که تبلیغات دینی و پرداخت وام‌هایی با ۱درصد مزدخدمات به مردم ولایت‌مدارمان دل عزیز زهرا را شاد نمائیم

والسلام علی من التبع الهدی محسن حبیبی


۴

بسم الله الرحمن الرحیم
مدتی است که با یک بنده خدایی آشنا شده‌ایم که ایشون هم در گرداب وام گرفتار شده‌اند. این خانم در کودکی زیر عمل چشم ،بینایی خودشون رو از دست دادن و جراح هم از کشور فرار کرد. معالجه چشم نیز هزینه‌ی زیادی میخواهد ،حدود ۶۰ میلیون ایشون با مردی واقعا خوب که نابینایی همسرش برایش مهم نبود ازدواج کرد و حالا صاحب یک دختر کوچک هستند. همسر این خانم کارگری ساده بودند. سه سال پیش موقع ازدواج ،برای پول پیش خانه این خانواده دست به دامن بانک شد و وامی ۲۰ میلیونی گرفت با سود ۲۵% .اما پس از مدتی از پس باز پرداخت آن برنیامد و به اصل پول دیرکرد خورد و همینطور گذشت و دیرکرد روی دیرکرد آمد.تا جایی که دیگر توانایی بازپرداخت آن را نداشتند.به ناچار با کمک خَیِرین و پس گیری پول پیش خانه توانستند قسمتی از پول بانک را بازگرداند اما صاحب خانه پولش را میخواست و باقی پول بانک هنوز مانده است.به دلیل شرایط بد زندگی آنها به مسئولین مراجعه کردند و تا شهریور دیرکرد آن را مسکوت کردند اما اگر از شهریور بگذرد و نتوانند یاقی مانده ِ پول بانک را پرداخت کنند دوباره دیرکرد روی آن میاید.مرد خانواده هم که کارگر رنگ کاری بود به دلیل تاثیر مواد شیمیایی چشمش دچار مشکل شد به همین دلیل اکنون موقتا روی ماشین برادر زنش کار میکند تا بتواند اجاره خانه سنگینش اش را بپردازد با توجه به اینکه قسمت عمده پول پیش خانه را گرفته است. وی از صبح تا شب روی ماشین کار میکند ولی حتی نمیتواند کرایه خانه اش را کامل بپردازد.وقتی از این خانم میپرسیم آیا دوباره هوس وام گرفتن از بانک میکنی.میگوید،هرگز دیگر طرف وام نمیروم.

والسلام ارسال از طریق کامنت- اعضای جنبش


۵

سلام بر انسانهای خداترس……حتما بخوانید…..حتما بخوانید…..حتما بخوانید بنا به خواسته رییس سایت مطلبم را در کامل در این بخش بیان میکنم اینجانب جوانی ۲۴ ساله ، مستاجر ، دارای فرزندی ۱ ساله، به لطف خدا زنگیمان را با حج دانشجویی با همسرم مشرف شده ایم و شروع کردیم. داستان از این قرار است که از زمانی که خانم من باردار شد ، بنده را ترس از اینده کودکم فرا گرفت ، از این رو جدای از درامدم ، مبلغ پولی داشتم و این پول را در بانک گذاشتم تا جایی که بیست میلیون سود به اصل پول اضاف شده بود ،در این مدت رابطه من و همسرم تند شد، پانزده میلیونم را در معامله ای بالا کشیدند، در یکی از خوابهایم خودم را در برزخ دیدم و صدای گریه ی کودکی را ازارم میداد که مطمئنا صدای کودکم بود، اما تکاندهنده ترین وضعیت خوابی بود که با مادر خود در خانه خدا در وضعیت بد دیدم، التماس میکنم التماس میکنم التماس میکنم به خدایی که خانه اش را طواف کردم اگر ربا میدهید یا میگیرید یا به این دو فکر میکنید دیگر این مسیر را ادامه ندهید، اما باز هم به لطف خدا در زمان تحویل سود به خود امدم و از استفاده پول گذشتم و ان را برای ازادی زندنیان خرج کردم، خداوند مهربان من رو نجات داد . بدانید که گناه ربا از هفتاد بار رزنا با محارم در خانه خدا بدتر است چون من خواب این حدیث را دیدم.

ارسال از طریق کامنت- اعضای جنبش


۶

این‌جانب  ۱۲ سال در صندوق قرض‌الحسنه لارستان مشغول خدمت‌رسانی هستم چندی است که هیئت‌مدیره صندوق از حقیر به‌عنوان مسئول شعبه به نیت دریافت سود ملزم به سپرده‌گذاری کوتاه‌مدت در بانک نموده ولی طبق استفتاء ۱۹۳۳ امام خامنه‌ای بدین کارتن نداده و به جنگ باخدا نرفته‌ام و خیلی راحت بنده را اخراج نموده‌اند و مشابه اینکه تابع مقررات جمهوری اسلامی ایران نیستم متهم کرده‌اند.
لازم به ذکراست که به ایشان راهکار شرعی هم داده‌ام که برای تأمین بخش‌های مصرفی کارمزد را از ۳ درصد به ۴ درصد برسانیم یا اینکه سقف وام را بالاتر ببریم که این همان برکتی است که از سوی خدا به قرض دهندگان به خدا اهداء می‌گردد.
اما جواب ایشان این است که یا من امام زمانم و یا نائب حضرت که این دلیل بر فقر امام‌شناسی یا انسان‌شناسی و یا داشتن زبان طعن هست، جالب‌تر اینجاست که ایشان و شورای اداره کار و خیلی از کارمندان مذهبی معتقدند که چون مرا به‌عین امر حکم می‌کنند دیگر تکلیفی بر من واجب نخواهد شد و در اجرای امر باید اطاعت پذیر باشم که این آسیب هم کمتر از آفت ربا نیست زیرا که همه ‌کاره‌ای ناپسند انجام می‌پذیرند و چه ظلم‌ها و جنایاتی کهن‌سال اسلام و مذهب پا پرچمی مانند زیرا که شمرملعون هم مجری بود که واقعه کربلا را رقم زد بلکه همه قاتلین ائمه مجری امامان معصوم می‌شدند و هنوز که هنوز است حق امامت ادا نگشته است و به گفته امام علی (ع) صاحب این امر همان طردشده آواره یگانه و تنهاست خدا کند ما نیز با تحرک و پویایی حق داشتن امام را با یاری رسانی به نائب برحقش امام خامنه‌ای از دست ندهیم منظور اینجاست که اگر صندوق‌های قرض‌الحسنه با تراز قرار دادن کمک به مردم به دام رباگرفتارآیندهیچ امیدی به روند بانکداری اسلامی نخواهیم داشت امیداست بتوانیم با روشنگری‌های خداپسندانه شما از بخش‌های پایینی به درآییم و با محوریت بخش فوق عقلانی (انسانی) که همان راه شهداست به دام علائم غیر حتمی آخرالزمان که همان علنی شدن رب است گرفتار نشویم و با بصیرتی بیش‌ازپیش حرام راازحلال بشناسیم و با برطرف نمودن موانع ظهور در عملا آمادگی خود را با اخلاص تمام به امام عصر (عج) اعلام داریم، باشد که قدمی درجهت تعجیل فرج برداشته باشیم ان‌شاءالله. یا زهرا (س)

ارسال از طریق ایمیل


 

 

 

 

لطفا نظرات غیرمرتبط با این موضوع را در دفتــــــــر نظرات درج کنید.

130
دیدگاه شما چیست؟

avatar
54 Comment threads
76 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
61 Comment authors
313مرد خستهخادمصبوریصبوری Recent comment authors
  Subscribe  
جدیدترین قدیمی‌ترین بالاترین رای
اطلاع‌رسانی
مرد خسته
مهمان
مرد خسته

سلام من۲۴ سالمه پدرم ۴ تا کارخونه داره همیشه پولاشو تو حساب قرض الحسنه میزاره میگه هم وام هم سودش حرومه(البته ایشون مرجع نیست که فتوا بده ولی ما قبولش داریم:)).به من هم این توصیه رو کرده.خودش یک کشاورز ساده… مشاهده ادامه نظر »

313
مهمان
313

سلام برادر ماشاالله وضعتون خوبه الحمدالله.. دست مارم بگیرید.. اگه در توان دارید چند میلیون به ما قرض الحسنه بدید یک کاری که مد نظر داریم رو راه بندازیم.. مکار صنعتی هست. اگر هم کسی هست که در حد ۳۰… مشاهده ادامه نظر »

صبوری
مهمان
صبوری

موسسات مالی کشور ما می توانند اسلامی عمل کنند. این عمل شدنی است موسسات مالی و اعتباری می توانند تقریبا تمام خدمات بانک ها را ارائه کنند پس اگر مسلمان مومن ضد ربایی یک موسسه مالی و اعتباری باز کند… مشاهده ادامه نظر »

مصطفی
مهمان
مصطفی

سلام مساله بانک وام و ربا در کشور ما قصه پر دردی ست از یک جهت عده ای بانک رو مبرا از همه آلودگی ها میدونن و نام پر طمطراق بانک اسلامی رو بر اش انتخاب میکنن قانون بانکداری اسلامی… مشاهده ادامه نظر »

محسن
مهمان
محسن

با سلام
به آیات ذیل توجه کنید.خالی از لطف نیست.
وَیَرْزُقْهُ مِنْ حَیْثُ لَا یَحْتَسِبُ وَمَن یَتَوَکَّلْ عَلَى اللَّهِ فَهُوَ حَسْبُهُ إِنَّ اللَّهَ بَالِغُ أَمْرِهِ قَدْ جَعَلَ اللَّهُ لِکُلِّ شَیْءٍ قَدْرًا

سعيد
مهمان
سعيد

سلام خدمت خادم عزیز ببخشید میدونم این پیام رو اینجا نباید بگذارم اما میخواسم همه دوستان ببینن، میخواستم یه پیشنهادی خدمتتون بدم اینکه یک صندق قرض الحسنه ای تشکیل بدیم زیر نظر سایت تا بتونیم به افراد بی بضاعت و… مشاهده ادامه نظر »

محسن
مهمان
محسن

سلام . من ۷۵ میلیون پول نزول بدهکارم زندگیم نابود شده همه چیز داشتم ولی الان نابود شدم صفره صفرم با ۷۵ میلیون بدهی نزول تروخدا طرف پول نزول نروید که دودمانتون به باد میده من الان توبه کردم ولی… مشاهده ادامه نظر »

manesran
مهمان
manesran

تو گردابش دارم غرق میشم.یعنی شدم.راهی هم واسه توبه نیست چون هیچ جوری نمیتونم از توش دربیام.

رامین
مهمان

شبکه اجتماعی بانکداری و پرداخت بنکی دو (http://www.banki2.ir) میزبان متخصصین بانکی و پرداخت کشور است. می توانید با حضور در این شبکه علاوه بر معرفی سایت خود از تضارب آرا با دیگر متخصصین در مورد ربا، بانکداری اسلامی و عقود… مشاهده ادامه نظر »

مرتضی
مهمان
مرتضی

سلام میخوام بدونم که وام مسکن بانک مسکن که به صورت سپرده گذاری یک تا چندساله است و پس از اون دوبرابر سپرده بهمون وام میده و سند رو در رهن خودش نگه میداره تا تسویه کامل قسطها تموم شه… مشاهده ادامه نظر »

روح الله
مهمان
روح الله

سلام علیکم ضمن تشکر از هدف و سایت دقیق و الهی تون و با تشکر و سپاس از همه ی سربازانی که در این زمینه (از بین بردن ربا) فعالیت می کنند بالأخص جناب آقای دکتر عباسی بنده هم حدود… مشاهده ادامه نظر »

مجاهد
مهمان
مجاهد

سلام ما امسال تازه عقد کردمیم و تمام تلاشمونو کردیم جهادی عمل کنیم. کل خرید من یه چادر و یه روسری و یه حلقه نقره بود و همسرم هم به همین سادگی خرید کردن. لطفا راهنمایی کنید که آیا وام… مشاهده ادامه نظر »

نسیم سحر
مهمان

با عرض سلام خدمت خادمین اسلام امیدوارم که دست رنج شما مهر تایید بانوی دو عالم حضرت زهرا سلام الله علیها را به همراه داشته باشد و حتما خواهد داشت. و امیدوارم که خودمان و مسلمانان دیگر کشور ها به… مشاهده ادامه نظر »

امیر
مهمان
امیر

باسلام.من یک جوان ۳۲ ساله مجرد هستم با یک برادر دانشجو و پدر و مادر از کار افتاده.حدود ۴ ساله که سعی دارم شرایط ازدواج رو برای خودم به وجود بیارم.روزی ۱۱ ساعت کار می کنم اما از سال ۹۱… مشاهده ادامه نظر »

سیدمهدی
مهمان
سیدمهدی

سلام چه سایت قشنگی… خدا خیرتون بده… من فکر نمیکردم بانک اینقدر بده ولی صحبت های دکتر عباسی روی من خیلی تاثیر گذاشت و قید وام رو زدم. قبل اون فقط وام ازدواج گرفتم که دیگه گفتم نه. و وام… مشاهده ادامه نظر »

اقاعلی اقا
مهمان
اقاعلی اقا

درودبرشمادرقران خواندم ربارابادادوستداشتباه نگیریدمابه بازارمیرویم پول میدهیم جنس میستانیم پس پول درمقابل پول یاجنس درمقابل جنس اگرسودداشته باشد رباست واگرسودنداشته باشدیقرض بالله است ازانروزباتوکل برخداهیچ وامی حتی با یکصدم درصد سودهم نگرفته ام

محمد جواد
مهمان
محمد جواد

سلام ! من کارمند بانک هستم. سمت من در بانکم بازرس است. یک انتقاد دارم و آن اینکه شما بعضا خیلی نادرست جواب میدین! اینکه بگوییم بانک بد است و اخ است و جیز است و … که جواب نشد… مشاهده ادامه نظر »

امیر
مهمان
امیر

شما تجارت پیامبر و حضرت خدیجه و شراکتشون رو در سود و زیان مطرح کردید به عنوان دلیل.شراکت در سود و زیان!!!! آیا اگر وام گیرنده در تجارت ضرر کرد آیا بانکهای ما مشارکت در اون رو هم می پذیرند؟!!… مشاهده ادامه نظر »

عرفان
مهمان
عرفان

با سلام
گروه ما در حال ساختن مستندی با موضوع رباست.
از کسانی که وام گرفته اند و یا درگیر ربا شده اند و حاضر به مصاحبه هستند در خواست میکنم با ما تماس بگیرند.
۰۹۳۵۳۴۳۲۴۹۸ عرفان خدابنده

عطا
مهمان
عطا

سلام آقا عرفان!
خدا قوت
گروه تون وابسته به کجاست و شما این مستند رو برای کجا می سازین و با چه انگیزه ای؟

عرفان
مهمان
عرفان

سلام.گروه ما درحال حاضر مستقل هست ولی چون احتمالا دچار مشکل مالی بشیم برای پشتیبانی دنبال یک حامی مالی هستیم.البته همچین مستندی بازگشت مالی چندانی نداره و در اصل هدف ما اگاه کردن دوستانمون هست.حتی یک نفر.

محمود
مهمان

جالب اینکه هیچوقت از بانک خوشم نمیامده حتی اولین حقوقی که در عمرم گرفتم دوست داشتم به صورت فلزات گرانبها سرمایه گذاری کنم تا بانک، دوستان خواهشا سکوت نکنید و موضع تون نسبت به بانک رو در جامعه اعلام و… مشاهده ادامه نظر »

محمد
مهمان

من همه ی پس اندازم به صورت طلاست. الان هم خانه دارم هم ماشین هم کارگاه شخصی. الحمدلله
.
پول نگه ندارید که بیچاره میشوید.

mahdiyar
مهمان
mahdiyar

بسم الله الرحمن الرحیم هوالحکیم با سلام ،مدتی است که با یک بنده خدایی آشنا شده ایم که ایشون هم در گرداب وام گرفتار شده اند.این خانم در کودکی زیر عمل چشم ،بینایی خودشون رو از دست دادن و جراح… مشاهده ادامه نظر »

علیرضا
مهمان
علیرضا

به نظرم همه ما در این دوران که ربا جامعه رو فراگرفته و مسئولین هم برای نیازهای مردم کاری نمیکنن، باید هرکدوم که میتونیم یه قسمت از درآمدی که داریم همونطور که برای انفاق به نیازمند، بخشی از اون رو… مشاهده ادامه نظر »

عطا
مهمان
عطا

من موافقم و اعلام آمادگی می کنم.

آقايي
مهمان
آقايي

از بانک که بگذریم یکی جلوی این شرکتها را با جوایز آنچنانی و وقت و هزینه ای که صدا وسیما برای آنها می گذارد ، بگیرد.

علیرضا
مهمان
علیرضا

آقا من حدود یک سالی هست که اصلا سراغ بانک نرفتم و کلا بانک رو shifet+delete کردم. البته به ظاهر کارهای مالی آدم کند پیش میره ولی واقعا برکت داره. برکت به معنی واقعی کلمه اما خودم به شخصه برای… مشاهده ادامه نظر »

عطا
مهمان
عطا

چرا نیست آقای علیرضا ?
از بودن که هست.
شما مشخصات کامل خودت رو بگو تا ما بهت معرفی کنیم.
چه اشکالی داره؟
این ایمیل ما رو از خادم خواهش می کنم در اختیار شما بذاره اگه کمکی از دستمون بربیاد، هستیم در خدمتتون

علیرضا
مهمان
علیرضا

اتفاقا خیلی خوبه. اگر ایمیل رو جناب خدام لطف کنن. مشخصات رو ارسال میکنم

نیما
مهمان
نیما

سلام من هم مدتیه توبه کردم از وام گرفتن حتی با سود ۴ درصد. من هم مثل بقیه با خودم میگفتم وقتی وام نگیریم چگونه میشه ماشین و خونه خرید؟! اما وقتی به قرآن توجه کنیم میبینیم خدا گفته ربا… مشاهده ادامه نظر »

پوریا
مهمان
پوریا

آفرین! خیلی زیبا بود.

ناصر
مهمان
ناصر

من تازه ازدواج کردم همش با ۴.۵ ملیونی که توی نیمه اوقاتم در سربازی کار کردم واقعآ انقدر این پول برکت داشت که حنوز باورم نمی شه با همون پول همه مخارج رو دادم ولی برای خرید لوازم خونه می… مشاهده ادامه نظر »

کربلایی
مهمان
کربلایی

سلام ناصر عزیز تنها راهی که هست قنا عت است و بس، باید به فکر شکستن رسم ها باشی همانطور که ابراهیم بتها را شکست، بنده هم مثل شما با این مشکل مواجه بودم، از خدا کمک بخواه و به… مشاهده ادامه نظر »

nasser
مهمان
nasser

سلام تشکر از لطف شما
یخچال گاز لباسشویی خریدم نامزد کردم

کربلایی
مهمان
کربلایی

سلام کرایه خونه،کرایه تاکسی،خریدای خونه… دیگه رمقی نمیذاره،!!آدم رو توی تنگنا میذاره که هرطور شده پولی سر هم کنه یه نصفه خونه بخره تا دیگه مجبور نباشه کرایه بده،آدم با خودش میگه وام میگیرم اقساطش باشه جای کرایه خونه ،توجیه… مشاهده ادامه نظر »

m
مهمان

باسلام شما فرمودید: این استفتاء قبلا شده که اگر ندانیم کدام قسمت از پول حلال و کدام حرام است. تصرف در آن مشکلی ندارد اما اگر مطمئنید که فقط با حرام این کالا تهیه شده نمیتوانید از آن مصرف کنید(اینجا… مشاهده ادامه نظر »