با توجه به تغییر قالب سایت و تغییراتی در بخش های گوناگون، مشکلاتی در بخش های گوناگون بوجود آمده که در حال رفع این مشکلات و بازسازی بخش های آسیب دیده هستیم. از شکیبایی شما متشکریم.

توابین ربا

بسم الله الرحمن الرحیم

خیلی از ما واقعیت امر را با پوست و گوشت درک نمی‌کنیم. واقعیت این امر تنها پس از مرگ مشخص خواهد شد. هرچند خیل عظیمی از احادیث در جلو چشم‌مان باشد. تنها آنها که قلب‌شان مهرنخورده و عاقبت‌شان به جهنم ختم نشده می‌توانند این حرف‌ها را بشنوند و از این کار دست بکشند…

اینجا محلی است برای آن‌ها که از خواب بیدار شده و از تجهیز برای جنگ باخدا دست کشیده‌اند. اینجا محلی است برای توابین ربا:

این نوشته‌ها را مخاطبین‌مان ارسال کرده‌اند، اگر شما نیز کسی را می‌شناسید که توبه کرده سرگذشت او را برای ما بفرستید:

۱

سلام خدا عرض تقصیر آوردم ولی می‌دونم که تقصیرم عذر نداره. منو پروراندی، فهم دادی، درک دادی، شعور دادی، هر روز چیزهای جدید به من نشون دادی تا رشید و آزاده‌ام کنی. حرف‌های پر از کمال و معرفت‌ات را بی‌آلایش، صریح، بی ریا به من رسوندی  ولی من غفلت کردم، هیچ عذرتقصیر ندارم خدایا من را ببخش که با گرفتن ربائی که اسمش را گذاشتم وام خودم را از موهبت و لطف‌ات محروم کردم. خدایا ببخش من را که از لحاظ مالی ظهور امام زمان را ۹ میلیون تومان و از لحاظ زمانی ۵ سال عقب انداختم. خدایا من رو ببخش که به طمع داشتن مواهب دنیا، بودن تو را در کنارم فراموش کردم. خدایا به جز تو کسی را ندارم و به جز لطف و بخشش‌ات تمنائی ندارم.

اسم نزد جنبش محفوظ است


۲

یکی از اقوام ما که نخواست اسمش را این جا ببرم (از این بخش سایت مطلع بود) تعریف می کرد: چند ماه پیش در زمستان ۹۱ بود، که از اقوال به گوشم رسید قرار است در بهار، نزدیک انتخابات قیمت طلا بالا برود. گفتم تا دیر نشده بروم و یک گردن بند بخرم. بهمن ماه بود، حقوق چهار-پنج ماهم رو دادم و یک گردن بند خریدم. اما هرچقدر از عید می گذشت نه تنها طلا گران تر نمی شد که ارزان‌تر هم می‌شد یعنی فکر می‌کنم حتی نزدیک انتخابات، فارغ از اینکه چه حزب و گروهی قرار است رای بیاورد قیمت طلا پایین‌تر از بهمن ماه بود. من ضرر کرده بودم، تلاش شبانه روزیم رو توی محل کارم حداقل برای دو ماه به ظاهردود کرده بودم. دائم عبارت دکتر حسن عباسی در گوشم زمزمه می‌شد: “شورش علیه طمع” گردنبند رو گردنم آویزان کردم و برای چند ماه در نیاوردم چون هر بار که می‌دیدمش و به خودم می گفتم طمع کردی… این را ببین تا شورش علیه طمع رو هم یاد بگیری.

ارسال از طریق کامنت اسم و آدرس فرستنده نزد جنبش محفوظ است


۳

بسم الله الرحمن الرحیم
ما گروهی از ایثارگران بانک صادرات با مدیر ارزشیمان که عضوهیات مدیره و قائم‌مقام هیات مدیره کل کشور نیز می‌باشد و افتخار برادر شهید و رزمنده بودن هم دارند، جلوی تیزرهای تبلیغاتی را در رسانه‌ها گرفته‌ایم البته زیرفشار هم هستیم و فقط بسنده کرده‌اند به بعضی از وقت‌ها یک خط و آرم بانک نشان داده می‌شود و از آن نمایش‌های مسخره‌ای که مردم را مسخ می‌کرد دیگر خبری نیست و بانک‌های بزرگ و درحد ما نیز همین خط را دنبال کرده‌اند انشاءالله روزی برسد که تبلیغات دینی و پرداخت وام‌هایی با ۱درصد مزدخدمات به مردم ولایت‌مدارمان دل عزیز زهرا را شاد نمائیم

والسلام علی من التبع الهدی محسن حبیبی


۴

بسم الله الرحمن الرحیم
مدتی است که با یک بنده خدایی آشنا شده‌ایم که ایشون هم در گرداب وام گرفتار شده‌اند. این خانم در کودکی زیر عمل چشم ،بینایی خودشون رو از دست دادن و جراح هم از کشور فرار کرد. معالجه چشم نیز هزینه‌ی زیادی میخواهد ،حدود ۶۰ میلیون ایشون با مردی واقعا خوب که نابینایی همسرش برایش مهم نبود ازدواج کرد و حالا صاحب یک دختر کوچک هستند. همسر این خانم کارگری ساده بودند. سه سال پیش موقع ازدواج ،برای پول پیش خانه این خانواده دست به دامن بانک شد و وامی ۲۰ میلیونی گرفت با سود ۲۵% .اما پس از مدتی از پس باز پرداخت آن برنیامد و به اصل پول دیرکرد خورد و همینطور گذشت و دیرکرد روی دیرکرد آمد.تا جایی که دیگر توانایی بازپرداخت آن را نداشتند.به ناچار با کمک خَیِرین و پس گیری پول پیش خانه توانستند قسمتی از پول بانک را بازگرداند اما صاحب خانه پولش را میخواست و باقی پول بانک هنوز مانده است.به دلیل شرایط بد زندگی آنها به مسئولین مراجعه کردند و تا شهریور دیرکرد آن را مسکوت کردند اما اگر از شهریور بگذرد و نتوانند یاقی مانده ِ پول بانک را پرداخت کنند دوباره دیرکرد روی آن میاید.مرد خانواده هم که کارگر رنگ کاری بود به دلیل تاثیر مواد شیمیایی چشمش دچار مشکل شد به همین دلیل اکنون موقتا روی ماشین برادر زنش کار میکند تا بتواند اجاره خانه سنگینش اش را بپردازد با توجه به اینکه قسمت عمده پول پیش خانه را گرفته است. وی از صبح تا شب روی ماشین کار میکند ولی حتی نمیتواند کرایه خانه اش را کامل بپردازد.وقتی از این خانم میپرسیم آیا دوباره هوس وام گرفتن از بانک میکنی.میگوید،هرگز دیگر طرف وام نمیروم.

والسلام ارسال از طریق کامنت- اعضای جنبش


۵

سلام بر انسانهای خداترس……حتما بخوانید…..حتما بخوانید…..حتما بخوانید بنا به خواسته رییس سایت مطلبم را در کامل در این بخش بیان میکنم اینجانب جوانی ۲۴ ساله ، مستاجر ، دارای فرزندی ۱ ساله، به لطف خدا زنگیمان را با حج دانشجویی با همسرم مشرف شده ایم و شروع کردیم. داستان از این قرار است که از زمانی که خانم من باردار شد ، بنده را ترس از اینده کودکم فرا گرفت ، از این رو جدای از درامدم ، مبلغ پولی داشتم و این پول را در بانک گذاشتم تا جایی که بیست میلیون سود به اصل پول اضاف شده بود ،در این مدت رابطه من و همسرم تند شد، پانزده میلیونم را در معامله ای بالا کشیدند، در یکی از خوابهایم خودم را در برزخ دیدم و صدای گریه ی کودکی را ازارم میداد که مطمئنا صدای کودکم بود، اما تکاندهنده ترین وضعیت خوابی بود که با مادر خود در خانه خدا در وضعیت بد دیدم، التماس میکنم التماس میکنم التماس میکنم به خدایی که خانه اش را طواف کردم اگر ربا میدهید یا میگیرید یا به این دو فکر میکنید دیگر این مسیر را ادامه ندهید، اما باز هم به لطف خدا در زمان تحویل سود به خود امدم و از استفاده پول گذشتم و ان را برای ازادی زندنیان خرج کردم، خداوند مهربان من رو نجات داد . بدانید که گناه ربا از هفتاد بار رزنا با محارم در خانه خدا بدتر است چون من خواب این حدیث را دیدم.

ارسال از طریق کامنت- اعضای جنبش


۶

این‌جانب  ۱۲ سال در صندوق قرض‌الحسنه لارستان مشغول خدمت‌رسانی هستم چندی است که هیئت‌مدیره صندوق از حقیر به‌عنوان مسئول شعبه به نیت دریافت سود ملزم به سپرده‌گذاری کوتاه‌مدت در بانک نموده ولی طبق استفتاء ۱۹۳۳ امام خامنه‌ای بدین کارتن نداده و به جنگ باخدا نرفته‌ام و خیلی راحت بنده را اخراج نموده‌اند و مشابه اینکه تابع مقررات جمهوری اسلامی ایران نیستم متهم کرده‌اند.
لازم به ذکراست که به ایشان راهکار شرعی هم داده‌ام که برای تأمین بخش‌های مصرفی کارمزد را از ۳ درصد به ۴ درصد برسانیم یا اینکه سقف وام را بالاتر ببریم که این همان برکتی است که از سوی خدا به قرض دهندگان به خدا اهداء می‌گردد.
اما جواب ایشان این است که یا من امام زمانم و یا نائب حضرت که این دلیل بر فقر امام‌شناسی یا انسان‌شناسی و یا داشتن زبان طعن هست، جالب‌تر اینجاست که ایشان و شورای اداره کار و خیلی از کارمندان مذهبی معتقدند که چون مرا به‌عین امر حکم می‌کنند دیگر تکلیفی بر من واجب نخواهد شد و در اجرای امر باید اطاعت پذیر باشم که این آسیب هم کمتر از آفت ربا نیست زیرا که همه ‌کاره‌ای ناپسند انجام می‌پذیرند و چه ظلم‌ها و جنایاتی کهن‌سال اسلام و مذهب پا پرچمی مانند زیرا که شمرملعون هم مجری بود که واقعه کربلا را رقم زد بلکه همه قاتلین ائمه مجری امامان معصوم می‌شدند و هنوز که هنوز است حق امامت ادا نگشته است و به گفته امام علی (ع) صاحب این امر همان طردشده آواره یگانه و تنهاست خدا کند ما نیز با تحرک و پویایی حق داشتن امام را با یاری رسانی به نائب برحقش امام خامنه‌ای از دست ندهیم منظور اینجاست که اگر صندوق‌های قرض‌الحسنه با تراز قرار دادن کمک به مردم به دام رباگرفتارآیندهیچ امیدی به روند بانکداری اسلامی نخواهیم داشت امیداست بتوانیم با روشنگری‌های خداپسندانه شما از بخش‌های پایینی به درآییم و با محوریت بخش فوق عقلانی (انسانی) که همان راه شهداست به دام علائم غیر حتمی آخرالزمان که همان علنی شدن رب است گرفتار نشویم و با بصیرتی بیش‌ازپیش حرام راازحلال بشناسیم و با برطرف نمودن موانع ظهور در عملا آمادگی خود را با اخلاص تمام به امام عصر (عج) اعلام داریم، باشد که قدمی درجهت تعجیل فرج برداشته باشیم ان‌شاءالله. یا زهرا (س)

ارسال از طریق ایمیل


لطفا نظرات غیرمرتبط با این موضوع را در دفتــــــــر نظرات درج کنید.

اشتراک در
اطلاع از

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

137 دیدگاه
تازه‌ترین
قدیمی‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها